Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

   E-ticaret Sitelerinde Canlı Desteğin Önemi

E-ticaret Sitelerinde Canlı Desteğin Önemi ve Sistemi Neden Tercih Etmeliyiz?

E-ticaret sitelerinde müşteri ilişkileri oldukça etkin bir konudur. Kaliteli bir müşteri hizmeti veriyor olmak kullanıcılarınız ile daha etkin ilişkiler kurmanıza olanak sunar ve kullanıcılar kendilerini ne kadar mutlu hissederse sitenizin başarı performansı da bir o ölçüde artacaktır.

 

Müşteri ilişkilerinizde seviye atlamak için çağrı merkezine yönelmeniz oldukça popüler bir seçenektir.

E-ticaret sitelerinde canlı desteğin önemi, tüketicilere en kısa sürede ulaşmak ve anlık sorularını yanıtlamak için site üzerinden canlı destek hizmeti sağlayan programlardan fayda alarak ta tüketicilerinize ulaşmanız mümkündür.

 

Canlı Destek Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Kullanıcılara kolay bir iletişim ağı sağlar:  Müşteri ilişkilerinde hazır cevap olmak yani müşterilere saniyesinde ulaşmak oldukça önemlidir.

Çağrı merkezlerinde oluşan telefon aramaları sayesinde bazen tıkanmalar meydana gelebiliyor ve kullanıcılar telefonda uzun süre beklemek zorunda kalıyor.

Bu tabloda tabi ki kullanıcıların canlarının sıkılarak telefonla ulaşmaktan vazgeçmelerine neden oluyor.

Bunun önüne geçmek için sitenize belirli bir sayıda ücretsiz olan sonrasında talebinize göre isterseniz ücretli olarak sayısını arttıracağınız canlı destek programlarını ekleyerek kullanıcılarınıza site üzerinden anında ulaşabilirsiniz.

 

Fiyatlar oldukça düşüktür: Canlı destek programları çağrı merkezlerine oranla daha az maliyetlere neden olacaktır. çağrı merkezi çalışanınız  bir anda bir kullanıcı ile ilgilenirken canlı destek programı üzerinden bir eleman aynı anda iki -üç kullanıcıya yetebilmektedir. Bu da durumda düşük maliyeti ifade eder.

 

 

Dönüşüm ve satış oranlarını arttırır: Bu programlar sayesinde kullanıcıların problemlerine anında yanıtlar sunabilirsiniz.

Bir ürün alırken o kısımda problem yaşayan ya da hangi ürünü alacağına karar veremeyen bir kullanıcı telefonda bunun uzun süreceğini düşünerek canlı destek üzerinden site ilgililerine ulaşmayı düşünebilir.

Kullanıcıların isteklerini doğru bir şekilde anlayarak onu doğru yönlendirmeniz haline iadeler azalacak ve satışlarınız yükselecektir.

 

 

Müşteriler Hakkında veri toplamanıza olanak sağlar: Canlı destek programları sayesinde kullanıcılar hakkında veri topladığınız gibi en çok hangi alanda problem yaşadığınızı da ortaya çıkarır.

Canlı destek programlarından aldığınız veriler sonucunda da siteniz üzerinden gerekli çalışmaları uygulayabilirsiniz. Kullanıcılarınız dan almış olduğunuz bildirimleri dikkate alarak sitenizde iyileştirilmesi gereken kısımlar üzerine yoğunlaşarak kullanıcılarınızı mutlu edebilirsiniz.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin