Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Bu makalemizde web siteleriyle alakalı konularda kısaca ipuçları vermeye çalışacağız. Şimdi e-ticaret yöneticilerinin sıklıkla Web Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsinizakıllarında yer edinen bir konu olan ziyaretçi çekme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Hepimizin bildiği üzere web sitelerinin sipariş olması için ziyaretçilerin bu sitelere uğramaları gerekmektedir.  Bu herkes tarafından bilinen bir gerçektir fakat hedef kitleniz sitenizi nasıl bulacak ve nerden bulacak işte asıl mesele budur. Bunu gerçekleştirmenin birden çok yöntemi mevcuttur. E-ticaret siteleri için ziyaretçi çekme yöntemleri aşağıdaki gibidir;

  • Web sitelerine özel SEO çalışmaları,
  • Web sitenize özel birçok alan üzerinden yayınlayabileceğiniz reklamlar (Ör; Sosyal medya, SEM, Radyo, Televizyon vs.)
  • Sitenizle alakalı sosyal medya üzerinden yapacağız paylaşımlar
  • Kullanıcılarınıza iletmiş olduğunuz mailing ve bültenler
  • Karşılaştırma Siteleri üzerinden yapacağınız ürün satışları
  • Backlink alımı ve imlemeler yer almaktadır.

Web Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz?

Dünya çapında hizmet vermekte olan tüm arama motorları oldukça önemli olsa da ziyaretçi oranlarının % 90 oranda etkili olduğu arama motoru Google her zaman sizin için ön planda olmalıdır. Google’ dan yardım alarak sitenize misafir çekmeniz çok daha kolay olacaktır. Web sitelerine ziyaretçi çekmek için uygulanan yöntemler arasında listenin başında Google optimizasyonu yer almaktadır. Web siteleri için oldukça önemi olan bu hizmet ile arama motorlarının sitenize ziyaretçi göndermesi yapacağınız bu çalışmaya bağlı tutulmaktadır. Yani SEO çalışmaları sitenize gelecek trafiği karşılayacak en temel ihtiyaçtır.

Web Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz?

SEO çalışmaları e-ticaret sektörü için de firmalara göre farklılık olarak kendini göstermektedir. Bu oldukça normaldir fakat işin içinde e-ticaret olunca bu fark da kendini büyük oranda hissettirmektedir. E-ticaret siteleri için yapılan seo çalışmalarıyla normal web sitelerine yapılan çalışmalar farklıdır. E-ticaret seo çalışmaları ikiye ayrılır. Bunlardan ilki site içi seo çalışmaları diğeri ise site dışı seo çalışmalarıdır. İlk etapta site içi çalışmalarına öncelik verilerek ürünlere özel çalışmalar meydana getirilir. Devamında site dışı çalışmalar yapılır ve anahtar kelimeler analiz edilir. Ne kadar çok anahtar kelime belirlemek o kadar çok ön plana çıkmanız demektir. Sonrasında belirlenen bu kelimelerle ilgili düzenli olarak makale yazımına özen gösterilir. Bu çalışmaların altın kuralıdır.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin