Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

TTNET ‘ten E-ticarete Özel Sanal Pos UygulamasıTTNET, Türkiye’ de İnternet Sağlayıcısı iletişim ve teknolojisi firması olarak 26 Nisan 2006 senesinde kurularak gerekli lisansını alarak çalışmalara başlamıştır. 26 Ocak 2016 senesinde ise Türk Telekom’ a katılarak Türk Telekom markasının altında yerini almıştır. Türkiye’ ye interneti getirmek ve Dünya ile tanıştırmak hedefleri üzerine kurulan TTNET bugün hem kurumsal hem de bireysel sektörde ön ayak olan, müşterilerine sınırsız destek hizmeti sunan bir iletişim ve eğlence firmasıdır. İletişimin üç temel kavramı olan internet, televizyon ve telefon noktasında müşterilerine hizmet veren TTNET her alanda ki ürün ve hizmetleriyle Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Yapmış olduğu bu girişimlerin yanında TTNET son zamanda e-ticarete yönelik uygulamalarda faaliyet göstermeye başlamıştır.

TTNET ‘ten E-ticarete Özel Sanal Pos Uygulaması ile Güvenlik En Üst DüzeydeTTNET ‘ten E-ticarete Özel Sanal Pos Uygulaması

TTNET’ ten yeni bir yenilik e-ticaret girişimlerine özel sanal pos çözümlerini hayata geçirdi. TTNET, e-ticaret firmalarının bankaların sanal pos işlemlerine hızlı, basit ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlayan TTNET poskur’u faaliyete geçirmiştir. Poskur, anlaşma sağlayan bankaların sanal poslarına tek bir program üzerinden hızlı bir şekilde entegrasyon imkanı sağlamaktadır. İnternet yolundan ürün ya da hizmet satışı gerçekleştiren şirketler  Poskur ile sanal pos avantajından fayda sağlarken bir yanda da işlemlerinde hız ve verimliliğin farkına varacaklardır. TTNET poskur ile e-ticaret firmaları hem yerli bir pos uygulamasına geçecek hem de kolay işlem yapmanın tadını çıkaracaklardır. Üstelik bu işlem için herhangi bir abonelik ücreti karşınıza çıkmamaktadır. Iyzıco tarzında hizmet veren bu hizmet Iyzıco’nun katılımı ile hayata geçirilmiştir.


Peki Neymiş Bu TTNET ‘ten E-ticarete Özel Sanal Pos Uygulaması

TTNET ‘ten E-ticarete Özel Sanal Pos UygulamasıHali hazırda kullanıma sahip olan sitelerde ve e-ticaret yapmak için gerekli şartlara sahip olan tüm firmalar TTNET poskur uygulamasına üye olma hakkına sahiptirler. TTNET poskur uygulaması ile e-ticaret firmaları anlaşmalı bankalar üzerinden sanal poslara ulaşarak tek sözleşme ve entegrasyona sahip olarak faaliyete geçmektedirler. TTNET poskur uygulaması ile firmaların internet üzerinden yapmış oldukları ürün ya da hizmet satışlarından kullanıcılara taksit imkânı sağlamakta ve bunun yanı sıra tek tıkla ödeme imkanı sunmaktadır. Bu uygulama ile müşterilerin kart bilgilerini saklama noktasında firmalara büyük ayrıcalıklar sağlanmaktadır.

TTNET poskur tarafından üyelerine sunulan bu hizmet noktasında müşterilerden herhangi bir üyelik ödemesi ya da kurulum masrafı talep edilmemektedir. Poskura üye işletmelerden alınan tek ücret işletmelerin gerçekleştirmiş olduğu her satış üzerinden % 1.99 kuruş tutarında komisyon ödemesi ve 0.70 kuruş tutarında ücret kesintisi yapılmaktadır. Üyelik ile ilgili işlemlere en uzun iki gün sonrasında yetkili kişiler tarafından dönüş yapılmakta ve üyelik hakkında bilgiler verilmektedir.

Poskur uygulaması ile TTNET’in üyelerine sunmuş olduğu ileri derece sahtecilik önleme ve izleme hizmeti ile bilinen diğer adı ile gelişmiş Freud güvenlik noktasında üyelerine avantajlı çözümler sunmaktadır. Dünya tarafından herkesin benimsemiş olduğu veri güvenliği uygulaması PCI- DSS sertifikasına sahip olan Iyzıco’nun katılımı ile ortaya konulan TTNET poskur e-ticaret site sahiplerine ve üyelerin bilgilerine ilişkin yüksek koruma ve gizlilik sağlamaktadır. Buna göre kullanıcıların alışverişte kullanmış oldukları şifreler ve kart bilgileri SSL sertifikası ve diğer önlemlerle koruma altına alınmakta bununla beraber üçüncü şahısların bu bilgilere erişim imkânı engellenmektedir.

E-ticaret site sahipleri TTNET’in katılımı ile gerçekleşen işbirliği sonucunda ortaya çıkarılan TTNET poskur uygulaması ile ilgili daha detaylı bilgilere www.kurumsal.turktelekom.com.tr’ un resmi web sitesinden ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Yakın zamanda herkesin kullanacağı bu sanal pos uygulaması kısa sürede büyük ses getirecek gibi durmaktadır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin