Temanızı Özelleştirin

template 1599667  340

Bir tema için alışveriş yaparken, resimleri, yazı tiplerini ve renkleri ayarladıktan sonra her birini değerlendiriyorsunuz. Bir temayı tam potansiyeliyle görmek harika, ancak bir kez mağazanıza yükledikten sonra temanın tam olarak görünmesini sağlamak için biraz çalışma yapmanız gerekir.

Temamı nasıl özelleştirmeliyim?

Sadece bir tema yükledim ve mağazamıza uyacak şekilde biraz özelleştirmek istiyorum. Temamla uğraşırken büyük bir “yapma” olarak dikkat etmem gereken bir şey var mı? Tasarım arkaplanım yok, bu yüzden ne yapılması gerektiğiyle ilgili kurallar harika olurdu.

Bir temayla çalışmakla ilgili en güzel şey, yapısal tasarım kararlarının çoğunun sizin için alınmasıdır . Sayfalarınızı nasıl düzenleyeceğiniz veya her görüntünün ve her bir paragrafın nereye yerleştirileceği konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ancak mağazanızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak ve markanızın gerçekten parlamasını sağlamak için temaya kendi dokunuşunuzu eklemeniz gerekir. Bir ev dekore etmek gibi düşünün – temeller hepsi orada, ancak renkleri seçip dekoru ince ayarladınız.

Web tasarım dünyasında yeniyseniz , yapabileceğiniz seçenek sayısı şaşırtıcı ve hatta bunaltıcı olabilir. İstediğiniz herhangi bir rengi kullanabilirsiniz! Bir fare tıklaması ile şeyleri değiştirebilirsiniz!

Doğru görüntü çözünürlüklerini kullanın

Görüntüler, e-ticaret mağazanızın ana sayfadaki kahraman görüntüsünden ürün fotoğrafçılığına kadar bir köşe taşıdır . Yeni bir tema yüklediğinizde, fotoğraf eksikliğinin belirgin olduğunu hemen fark edersiniz, böylece resimlerinizi noktaya koymak mağazanız için büyük bir destek olabilir.


Görüntü boyutu oranlarını göz önünde bulundurun

Ürün resimleriniz, ana sayfanızdaki ve koleksiyon sayfalarınızdaki özellikli ürünler de dahil olmak üzere mağazanızdaki birçok yerde kullanılabilir. Bu sayfalarda tutarlı bir deneyim oluşturmak için, karşıya yüklerken resminizin genişlik / yükseklik oranını göz önünde bulundurun.


Renk paletine teslim et

Daha önce marka renkleri belirtmediyseniz, taşıdığınız ürün türlerinden ilham alın. Örneğin, ahşap mobilya veya deri eşya satıyorsanız, kahverengi kaşlar, bej ve portakal gibi doğal renkler başlamak için harika bir yer olabilir. 


En fazla 3 font kullanın

Artık resimleriniz ve renkleriniz kilitlendi, kelimelerinizi nasıl göstermek istediğinizi düşünmenin zamanı geldi. Seçtiğiniz fontlar, markanızın güçlü bir parçası olabilir, ancak diğer tasarım öğelerinizde olduğu gibi tutarlılık çok önemlidir.


Yazı tipi boyutlarını bilerek kullanın

Hangi yazı tipi eşleşmesini seçerseniz seçin, web sitenizdeki farklı yerlerdeki yazı tipinin boyutunun ek bir anlamı olmalı ve müşterilerinizin aradıklarını bulmalarına yardımcı olmalıdır.


Tutarlılık en iyi tasarım rehberidir


Yazı tipleri, renkler ve genel marka rehberinizle ilgili kararlar üzerinde çalıştıktan sonra, mağazanızın tasarımı için yapabileceğiniz en önemli şey bunlara bağlı kalmaktır.


Temanızı Özelleştirin ile Benzer İçerikler

Demo Talebi

Merkez : Acıbadem Mah Çeçen Sk. Akasya Residence A1 Kule No:150 ÜSKÜDAR İSTANBUL