Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Mobil uygulamaların büyük ilgi ve merak uyandıran sanal klavye hizmetlerinden olan Fleksy önde gelen uygulamaların meraklarını üzerinde toplayarak dikkatleri üzerine toplamış ve sosyal ağların önde gelen şirketi pinterest tarafından devralınmıştır.

 

 

Ara ara büyük firmaların yeni gelişmeler bünyesine katmak için küçük atılımları kendilerine bağladıklarını görmekteyiz.

 

Bunun son zamanlarda ki örnekleri arasında pinterest de dahil olarak sanal klavye uygulaması ve bu uygulamada yer alan uzman ekibi alarak adından söz ettirmiştir.

Pinterest Akıllı Klavye Uygulaması Fleksy

Pinterest tarafından resmi web blogu üzerinden yapılan açıklamalara göre mobil uygulamalar için akıllı klavye hizmeti olan Fleksy’ yi devralmıştır.

 

Yapılan bu girişimle birlikte Flesksy’ nin kurucusu başta olmak üzere diğer tüm çalışanlar artık pinterest firması altında görev almaya

devam edeceklerdir.

 

Pinterest’ in yapmış olduğu bu girişim aslında bir noktada yetenek avcısı olarak da adlandırılmaktadır.

 

Bunun sebebi arasında işletmenin mevcut durumda kendi teknolojisine bunu dahil etme ihtimali yer almamaktadır fakat flesky şirketinin kurucusu ve CEO’ su olarak görev yapan Kosta Eleftheriou da başı çekmek üzere şirketin 10 kişilik uzman ekibi d pinterest şirketine geçiş yapacaktır.

Pinterest Akıllı Klavye Uygulaması Fleksy

Kosta Eleftheriou yani şirket kurucusu ev CEO’ su geçiş yapacağı şirket üzerinden ürün mühendisliğine katılırken diğer yandan kalan on kişilik uzman ekibi mobil uygulamalar alanında görev alarak hizmet vereceklerdir.

 

Pinterest’ e göre Flesky gelecek zamanlarda vatandaşlara faaliyet göstermeye devam ederken uygulamaya yapılacak yeni gelişmelerin asgaride tutulacağı da dile getirilmiştir.

 

Highland Capital Partners, Kleiner Perkins Caufield & Byers ve Middleland Capital2 dan 5,9 milyon dolar rakamında yatırımı yer alan Flesky’ nin İOS ve Android uygulamaları üzerinden indirilme sayısının 5 milyona yükseldiği yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konulmuştur.

Pinterest Akıllı Klavye Uygulaması Fleksy

Pinterest’ in hani hedefleri belirleyerek bu girişimi satın aldığına ilişkin bir açıklama ya da yapılan bir yorum olmasa da görme engellilere yönelik teknolojileri kendisine aktarmak istediği düşünülmektedir.

 

Fleksy ayrıca son zamanlarda görme engelliler için geliştireceği yeni uygulamalarda açık kaynak kodu kullanacağını belirtmiş olsa da son gelişme ile pinterest’ in neler yapılacağı bilinmemektedir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin