Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası
 • Twitter :

Kuruluşu Mart 2006. 230 milyon kullanıcısı var. Günde yaklaşık 500 milyon tweet atılıyor. Twitter tam anlamıyla bir açık kaynak. İstediğiniz kişiyi takip edebilirsiniz. Ayrıca, örneğin bir ofis mobilyası satan perakendeci iseniz, tweetlerinde bir firmanın adı, “iş”, “çalışma”, “işçi”, “işveren”, “ofis”, “masa”, “floresan”, “dağınıklık”, “printer”, “tarayıcı” ve ofisle ilgili diğer kelimeler geçenler iletişime geçebileceğiniz potansiyel müşteriler olabilir.

sosyal medya
 • Çalışılan alandaki uzmanları, düşünce liderlerini, potansiyel müşterileri bularak, onları izlemek,
 • Dikkatli ve özgün içerik oluşturmak: Firmayı izlemeleri için hediye ve promosyonlar verilebilir. Firmayla ilgili bir hashtag oluşturulmalıdır (#firmanın adı veya bir ürün kategorisi). Tüm gönderilerde bu kullanılırsa ve izleyenler de tercih ederse, bu hashtag ile ilgili neler konuşuluyor takip edilebilir,
 • Yapılan gönderileri izlemek, cevap verilmesi gerekenlere dikkatle cevap vermek,
 • Twitter hesabını diğer dijital kanallarla entegre etmek,
 • LinkedIn :

2003’de yayına başlayan site, Haziran 2013’de 259 milyon kullanıcısı olduğunu duyurmuştur. Firmalara, profesyonellerden, sanayi liderlerinden, potansiyel iş adayları ve müşterilerden oluşan ve marka odaklı iletişimin sürdürülebileceği bir ortam sunulmaktadır. Bu konuda LinkedIn’ın resmi bloğu gerekli açıklamalar sunmaktadır: https:/blog.linkedin.com/ LinkedIn Firma Sayfası Oluşturmak: Bu sayfa sayesinde LinkedIn üyeleri; firmanın işi, markası, ürün ve hizmetleri ve iş imkanlarına ulaşma imkanı bulacaktır. Firma sayfasında kim olunduğu, ne iş yapıldığı ve neden firmayı izlemeleri gerektiği anlatılmalıdır.

sosyal medya
 • Anahtar kelimeleri dikkate alarak sayfa bilgileri hazırlanmalıdır. Her sosyal ağın arama özelliği vardır ve tıpkı Google veya Yandex gibi, arama mantığı ile çalışır,
 • Bölümler eklemek: Ürünler, Kariyer, Öngörüler vd. Ürünler sayfası anahtar kelimelerle optimize edilmiş olmalıdır,
 • Varlığın sürekliliğini göstermek için periyodik haber girişi yapılmalıdır,
 • Facebook :

E-Ticarette Sosyal Medya Araçlarıdan biri de Facebok.

sosyal medya

Kuruluş: Şubat 2004. 31 Aralık 2013’de aylık aktif kullanıcı sayısı 1.23 milyardı. 945 milyon aylık kullanıcı Facebook’a mobil olarak ulaşmaktadır. Facebook’da talep yaratabilmek için şunlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

 1. İkna edici, güçlü mesaj,
 2. Gözün dikkatini çeken görseller,
 3. Geniş izleyici kitlesine uygunluk ve paylaşılabilme özelliği,
 4. Açık bir eyleme çağrı (CTA),
 5. Kişilik.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin