Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Web sayfasının ne kadar kaliteli hazırlandığı, müşterinin ilgisini çekmek için son derece önemlidir. Çok iyi hazırlanmış bir web sayfası, o sayfada satılan ürünleri satın alacak müşteriler için de bir güven unsuru olacaktır. E-Ticaret sitelerinde önceliğin, müşterilerle yaratılan etkileşim olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu noktada kullanıcıların keyifli bir alışveriş deneyimi yaşaması için öncelikle arayüz tasarımının güçlü olması gerek. Kullanılabilirlik kurallarını unutmadan hazırlanacak, estetik ve kolay algılanabilir bir tasarım ile müşterilerin alışveriş deneyim kalitesi kolayca artırılabilir.

E-Ticaret Sitenizin Kullanılabilirliği

E-Ticaret Sitenizin Kullanılabilirliği – Resim

Ürün tanıtımlarında resim kullanmak önemli bir konudur. Ancak, yüksek kaliteli resim hiç bir zaman yüzlerce kilobyte boyutunda olmamalıdır. Olabildiğince kaliteli, ama az hacimli resimler olmalı. Mağazanıza gelen herkes yüksek hızlarla internete bağlanmıyor! Bir başka konu da, dil kullanımı. Web sayfalarına koyduğunuz her türlü bilgi ve anlatımda kelime yanlışları ya da anlam bozuklukları olmamalı.

Ayrıca, insanların dükkânınızı gezmesini istiyorsanız önlerine “sitenize kayıt olma zorunluluğu”, uzun ve bıktırıcı boşluklarla dolu bilgi formları vb. çıkartmamalısınız. E-Ticaretin ilk yıllarında yapılan tipik yanlışlardı bunlar. Arama fonksiyonu bir E-Ticaret sitesinin en önemli elementlerinden biridir. Kullanıcıların hızlı ve sorunsuz bir şekilde arama yapması, düzenli ve iyi listelenmiş sonuçlara ulaşması, satışlarınızı olumlu yönde etkileyeceğini unutmamalısınız.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin