Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Doğuş grubuna ait mobil kitle ve yaşam stili uygulaması Zubizu, mobil ödeme özelliğine ilişkin gerekli açıklamaları bugün düzenlenen toplantı ile basına tanıtmıştır.

 

Müşterilerin tek dokunma ile ödeme gerçekleştirmelerine olanak sağlayan şirket, alt yapısında yer alan ödeme seçeneği ve faaliyetleriyle alakalı Turkcell ve d.ream ile iş ortaklığına doğru yürümüştür.

Zubizu, Paycelle’ le Mobil Ödeme Özelliğini Açtı

Şirket 2016 yılı haziran ayında gelen yeni versiyonla beraber mobil ödeme seçeneğini açmak için yapılması gereken, ekranınızda ilgili alanda ödeme araçlarım sekmesine tıklamak ve burada ilgili boşluklara kart verilerini eklemektir.

 

Bu işlerinizi karttan yer alan fotoğrafınız ya da manul giriş yaparak tamamlamanız da mümkün kılınmıştır.

 

Mobil ödeme özelliğini Doğuş grubuna ait gıda markası olan d.ream iş ortaklığıyla meydana getiren şirket mobil çalışmalarıyla ilk aşama da gıda işlemlerine dair ödemelerini gerçekleştirebilmektedir.

 

Şirket, mobil uygulaması ile Turkcell’ in mobil ödeme uygulaması olan Paycell’ den fayda sağlayacaktır. Turkcell’ in şu günlere kadar özellikle kendi web sitesi ve fatura ödemeleri gibi kendi işlemlerinde kullanmakta olduğu uygulama Zubizu ile bu zamana kadar yapılan en geniş dış girişim meydana gelmektedir.

Zubizu, Paycelle’ le Mobil Ödeme Özelliğini Açtı

 

Uygulama üzerinden Paycell’ i kullanmak için turkcell servisi kullanmanız gibi bir zorunluluk yer almamaktadır.

Turkcelle’ e dair 2016 senesi ilk dönem verilerinin duyurulduğu zamanda, Paycell tarafında geride kalan on iki aylık süreçte toplam da 440 milyon TL civarında

16 milyondan fazla işlemin gerçekleştiğine dair bilgiler basınla paylaşılan bilgiler arasında yer almaktadır.

 

Uygulama üzerinden yine paylaşılan diğer verilere göre ilk iki ay içinde bir milyon defa kullanıcılar tarafından indirilen mobil hizmeti ile müşterilerin üç bine yakın alanda iki yüzden fazla markaya dair sekiz yüz kampanyaya ulaşım imkanları yer almaktadır.

 

Zubizu bu girişimi ile en gelişmiş uygulamaları kullanıcı ile buluşturarak Turkcell’ le birleşme yoluna gitmiştir.

 

Zubizu müşterileri uygulamada aktifken akıllı cihazlarını yana çevirmeleri durumunda QR kodu ile kendini tanıtmakta mevcut indirimleri otomatik olarak hesap yapmakta ve faturalardan anlık düşüşler gerçekleştirmektedir.

 

Ödeme miktarı kullanıcıların ekranına mesaj yoluyla iletilmekte ve müşterinin onaylaması halinde ödeme tamamlanmaktadır.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin