Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Yahoo ve AOL BirleşiyorYahoo ve AOL Birleşiyor. Yahoo arama motorunun 30 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. 2013 yılından itibaren bu arama motoru siber saldırılara maruz kalmaktadır.

 

Hacker ve veri ihlalleri ile başı dertte olan yahoo arama motoru yaptığı bir açıklama ile 32 milyon hesabın bilgilerinin çalındığını belirtti.

 

Yahoo ve AOL Birleşiyor

Verizon veri ihlalleri ve hacker skandalları ile başı dertte olan Yahoo arama motorunu 4.8 milyar dolara satın aldı.

 

Verizon satın aldığı Yahoo arama motorunu AOL ile birleştirerek Oath (yemin, ant) adını vereceğini bildirdi.

 

Oath’ın bu yaz karşımıza çıkması beklenmekte. 1 milyar üzeri kullanıcı ve 20 üzeri marka barındıracaktır. Yahoo şirketinin CEO’su olan Marissa Mayer Oath şirketi bünyesinde bulunmayacaktır. Haliyle bu duruma hiç birimiz şaşırmadık.

 

Yahoo ve AOL Birleşiyor

Yahoo’nun yaşadığı hacker ve veri ihlalleri skandalını hatırlatmak isteriz. Bu skandalın sorumlusu Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer sorumlu tutulmuştur.

 

Ayrıca Marissa Mayer’e ödenen yıllık 2 milyon dolar bonusun ödememesine de karar verilmiştir. Siber saldırılar konusunda sorumlu tutulan Marissa Mayer bu nedenle Oath şirketinin bünyesinde bulunmayacaktır.

 

Verizon ve Yahoo arasındaki satın alma anlaşması kapanmadığından dolayı iki şirketin yaz aylarında birleşmesi ön görülmektedir. Kesin bir bilgi olmasa da 2017 yılının ikinci çeyreğinde satın alma anlaşmasının kapanması beklenmektedir. Oath isminin de şimdiden alay konusu olduğunu da belirtmek isteriz.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin