Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

walmart

Şirket bu fikrin patentini aldı bile. Walmart, bu hizmetle müşteri ilişkilerini geliştirmeyi ve dolayısıyla müşteri memnuniyetini arttırmayı planlıyor.

 

 

Aldığımız duyumlara göre bu teknoloji, mağazalardaki kasaların bulunduğu bölümde yer alan kamera sisteminden yararlanılacak ve müşterilerinizin yüz ifadelerindeki ve hareketlerinde değişimi takip ederek mutsuz müşterileri tespit edecek.

Walmart, Yüz Tanıma Teknolojisiyle Mutsuz Müşterileri Tespit Edecek

Daha sonra sistem, mutsuz müşterilere yardımcı olmak için çalışanları durumla ilgili olarak uyaracak.

Ayrıca bu teknoloji, müşteri davranışlarını izlemek dışında, müşterilerin harcama hareketlerinin kaydını tutacak.

Böylece müşterilerin yüz ifadelerinden toplanan biyometrik veriyi kullanarak insanların ruh halindeki değişiklikleri, harcamadaki değişikliklerle ilişkilendirecek.

Walmart, Yüz Tanıma Teknolojisiyle Mutsuz Müşterileri Tespit Edecek

 

Şirket patent açıklamasında bu teknolojiyi ‘müşterilere elde tutmaya yaryan varlık olarak tanımlıyor.

Bu Walmart‘ın yüz tanıma teknolojisiyle ilgili ilk çalışması değil. Şirket, 2015 yılında mağazalardaki hırsızlık olaylarını engellemek için benzer bir çözüm yolu üretmişti.

Walmart, Yüz Tanıma Teknolojisiyle Mutsuz Müşterileri Tespit Edecek

 

Bu teknoloji sadece market için geçerli olmakla birlikte geliştirmeye de açık örneğin e-ticaret sitenize giren müşterilerinin sitenizde durma süresi ürünün sepette kalma süresi gibi durumlara dikkat ederek sizde kendi müşteri memnuniyetiniz ile ilgili bir analiz çıkartabilirsiniz.

 

Sitenizde canlı desteğe de yer vererek müşterilerin sorunlarını ve sorularını anında çözme fırsatı bulabilirsiniz. Böylece müşterileriniz kendisiyle bu denli ilgilendiğiniz için müşterileriniz mutlu ayrılacaktır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin