Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Twitter reklam verenlerin hedef kitlelerin daha fazla erişim sağlamasına yardımcı olmak ve reklamların etkisinin daha fazla olmasını, ürünün etkisini videolarla yaymasını sağlayan ilk bakış hizmetini Türkiye’ de kullanıma açmıştır.

İlk Bakış markalara yeni bir özellik hizmeti sponsorlu trendlerle bütünleşerek markalar için yirmi dört saat boyunca markalara yeni bir özellikTwitter’ ın uygulamış olduğu eşsiz yer değiştirmelerine bağlı olarak hedef kitlesinin artmasına olanak sağlayacaktır. Bu hizmetle beraber kullanıcılar Twitter hesaplarına her giriş yaptıklarında kendi haber ağlarının en yüksek reklam alanı kısmında markaya ait sponsor videolarını görecek ve sponsorlu trend paylaşımı ile de o markayı trend listelerin de yine en yüksek sırada karşılayacaklardır.

İlk bakış hizmeti reklam verenlere sağlanan gelişmiş özellikte ki video etkinlikleri açısından Twitter için son zamanlarda atılan en büyük adımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulamanın daha şimdiden oldukça dikkat çektiğini de belirtmeden edemeyeceğiz.

Twitter’dan Markalara Yeni Bir Özellik: İlk Bakış Nedir?

Türkiye’ de Twitter tarafından uygulamaya konulan bu ilk bakış hizmetinin ilk kullanıcıları ise Nestle ve Renault olmuştur.  Kullanıcılar her gün düzenli olarak trendleri takip etmek, hobileri hakkında yorumlarda bulunmak ve gündemle ilgili açıklamalar yapmak ya da gündemi yakından takip etmek için twitter hesaplarına giriş yapmaktadır. Bununla beraber reklam vermek isteyen markalar da sponsorlu tweetler yoluyla hedef kitlelerine erişim sağlamak için sosyal medyayı özellikle de Twitter’ ı kullanmaktadır.

Sponsorlu trend ile beraber çalışan ilk bakış uygulaması, reklam verene bütçelerinin karşılığını vermenin yanı sıra reklam başarısını da üst sıralara çıkarmaktadır. Bu uygulama ile Twitter hem kullanıcılarına hem de reklam verenlere ulaşmada etkin ve aktif bir rol oynayarak her iki tarafında bundan memnun ayrılmalarını hedeflemektedir.

İddialı Reklam Ürünü Twitter’dan Markalara Yeni Bir Özellik: İlk Bakış

Yeni ortaya çıkarılan bu uygulama sayesinde markaların hayal ettikleri birçok hedeflerini yakalamaları oldukça yakın gözükmektedir. Uygulama ile markalar yeni çıkarmış oldukları ürün tanıtımlarını yaparken, televizyon programına ait kesitler ya da tanıtımlar yaparken, etkinlikler, sponsorluklar ve film galaları da ilk bakış uygulamasında etkili olacak tanıtımlar arasında yer almaktadır. MEC Türkiye Dijital Stratejisinden sorumlu olan yetkili Ceylan Cangül Twitter’ ın yapmış olduğu ilk bakış uygulaması ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştur;

İlk bakış uygulamasının ortaya çıkışı Renault için bulunmaz bir şanstı bunun nedeni Renault’ un aynı zamanda Twitter’ da ilk etapta markadan ayrı olarak gelişen konuyla ilgili açıklamalara sahip çıkarak devamında Renault Türkiye’ nin 2016 senesinde ki en büyük lansmanına çevrilen bir kampanya oluşturması olmuştur. Hedefimiz de tanıtım zamanında oldukça güçlü bir etki yaratarak lansman kampanyasıyla da beraber TVC’ lerimizi ortaya çıkarmak vardı şeklinde açıklama yapan MEC Türkiye Dijital Stratejisinden sorumlu olan yetkili Ceylan Cangül uygulamanın oldukça verimli olduğunu ifade etmiştir.markalara yeni bir özellik

MEC Türkiye’ de Dijital ve İnovasyon tarafında yetkili yardımcı olarak görev almakta olan Eda Önsel Yıldırım Twitter’ ın yeni uygulaması ilk bakış ile ilgili açıklamaları ise şu şekilde olmuştur;
Kampanya öncesinde oldukça etkili bir Twitter uygulaması tasarlamıştık fakat ilk bakışla karşılaştıktan ve deneyim fırsatına sahip olduktan sonra kampanya için bu uygulamanın olmasına karar verdik. Çünkü bu oldukça etkili ve bizim planlarımızın üstünde bir tanıtım olarak hafızalara kazınacaktı.

Bu şekilde ürünler Twitter tarafından satış döneminde kritik anlar geçiriyor ve medya içinde kendine farklı bir yer ayırıyor diyerek uygulama hakkında görüşlerini belirtmiştir. Her iki marka tarafından da olumlu olarak karşılanan İlk bakış uygulamasını zamanla daha çok firma tarafından izleyeceğimiz hiç şüphesiz bilinen bir gerçektir.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin