Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Banka kartı ve kredi kartına yönelik araştırmada Türkiye Avrupa Ülkeleri arasında birinci sırada yer almıştır. BKM (Bankalararası Kart Merkezi) Genel Müdürü Soner Canko tarafından yapılan açıklamada ödeme alternatifleri içinde Türkiye 2015 senesini aktif bir çalışma ile son vererek, 2015 senesinde kartla yapılan alışverişlerin toplamı 526 Milyar TL’ ye yükselmiştir. 171 milyon adete yükselen kredi kartı rakamıyla Ülkemiz Avrupa Ülkeleri arasında en başta gelmektedir diyerek gerekli açıklamaları yapmıştır. Türkiye ödeme alternatiflerinde 2015 senesinde ki çalışmaları ele alan Soner Canko, Türkiye’ nin ödeme alternatifleri platformunda son zamanlarda uygulanan çalışmaların meyvelerinin toplanmaya başladığı ve emeklerin karşılığının artık alınmaya başladığını ifade etmiştir.

Türkiye Kart Sayısında Avrupa Birincisi Oldu

Soner Canko, Türkiye’ nin 2015 senesini aktif bir çalışmayla son verdiğini dile getirerek daha çok kredi kartı kullanımının siparişlerde daha hızlı, güvenli ve daha basit işlemlerin gerçekleşmesine yardım ederken diğer yandan zamandan tasarruf edilmesine olanak sağlamaktadır.. 2015 senesi özellikle bu yönden oldukça verimli geçmiştir. Geçen sene dört yeni başarı meydana geldiğini belirten Canko, peşin ödemesiz toplum amacı için hizmet sunan, Ülke ekonomisinin daha verimli ve daha hızlı olmasında etkili olan pek çok uygulamanın temellerini 2015 senesinden itibaren atmaya başlamışlardır. E-ticaret siteleri de ödeme sisteminin kredi kartı olarak tercih edilmesi sonucunda ödeme noktasında dahaz az sıkıntı yaşamakta ve yüksek performansla yoluna devam etmektedir.

Türkiye Kart Sayısında Avrupa Birincisi Oldu

2015 senesinde Ülkemizin ödeme alternatifleri noktasında kredi kartı ile ödeme seçeneği oldukça önemli bir gelişmeyken, son zamanlarda yaşanan diğer gelişmeler bunları gölgede bırakmıştır. İlk yerli kredi kartımız olan Troy’ un çalışmalara başlaması Uluslararası konumda e-ticaret sektörünün şimdiki zamana kadar yapmış olduğu önde ve örnek alınan Ülke konumuna da getirmiştir. Nisan 2016’ dan beri hizmet vermeye başlayan yerli kredi kartımız troy, Paypal’ ın pazardan çekilmesi ile fırsat ve avantajlara açık bir hale gelmiştir. Hem Ülke ekonomisine katkıda bulunmak hem de kaliteli bir hizmet için troyu tercih edebilirsiniz. Kartla yapılan ödemelerin 2015 senesinde % 15 gelişme gösterdiği de değinilen konular arasındadır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin