Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Tumblr Hesabı Neden AçılmalıdırWeb siteleri için sosyal medyanın önemini artık herkes oldukça iyi bilmektedir. Bu sosyal mecralar içinde önemli kanallardan bir tanesi de Tumblr’ dır. Bu kanal kullanım olarak aynı Twitter’ a benzemekte ve aynı şekilde kişilerin düşüncelerini paylaştıkları bloglardır. Kurucusu 21 yaşında olan David Karp’ ın çalışmalar sonucunda 2007 senesinde ortaya çıkan bir girişimdir. Kullanımı oldukça basit olan bu platform ayda 180 civarında gerçek ziyaretçi ve toplamda 107 milyon blogu içinde devam ettirmektedir. Kuruluşundan bu yana geçen sene senenin ardından değeri artarak şu günlerde 1 milyon dolara yükselmiştir. Peki e-ticaret siteleri neden bu hesapta yer almalı diye soracak olursanız cevaplarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Tumblr Hesabı Neden Açılmalıdır?

Bireylerin kendilerine ait bloglarını kendinde barındırması ve bununla beraber kullanıcıların birbirleriyle sürekli iletişim halinde yer almaş, takip, beğeni ve yorumları paylaşma gibi özellikleri nedeniyle sosyal ağ bugünlere gelmiştir. Kanal üzerinden yine görsel paylaşımlarında bulunabileceğiniz gibi, videolar, linkler ve ses kayıtları da kullanıcılar tarafından kolay bir şekilde paylaşılmaktadır. Herhangi bir kısıtlama yer almayan kanal özellikle gençlerin gözdesi olmaya aday sosyal ağlardan biridir. Özellikle genç kitleye hitap etmektedir. Mobil uygulaması da yer alan kanal size olduğunuz her alandan paylaşım olanağı sunmaktadır. Bu kadar göz önünde bulunan bir kanal da yer almanız web siteniz için yeni hedef kitlesi ve bu kitleyle ürünlerinizi tanıştırmanız anlamını ifade etmektedir. Bu kanal da twitter da olduğu gibi hastag hizmetini benimsemiştir.

Tumblr Hesabı Neden Açılmalıdır?Tumblr Hesabı Neden Açılmalıdır

Bu hizmet sayesinde kullanıcılar beğendikleri bir paylaşımı hastag yaparak paylaşımlarının daha çok kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Bloglarını kendi zevk ve isteklerinize göre düzenleyebileceğiniz ve birçok seçeneği size bir arada sunan bu sosyal ağ kullanıcılarına kaliteli bir hizmet ve deneyim yaşatmaktadır. Hesabınızda kendinize ait birçok blog kurarak çalışmalarına başlayabilirsiniz. Uygulama için tek yapmanız gereken üye olmak sonra uygulamanın ayarlar kısmında giderek kişisel dizaynınızla alakalı gerekli alanları doldurmaktadır. Sonrasında paylaşımlarına hız kesmeden başlayabilirsiniz. Pagerank değeri 8 olarak karşımıza çıkan uygulamayı düzenli ve sürekli kullanmanız durumunda sitenize kaliteli bir backlink hizmeti sunacaktır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin