Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası
Sosyal Medya' da Paylaşım Aralıkları Ne Olmalıdır?

 

Sosyal medyada yapılan paylaşım aralıkları, e-ticaret sahiplerinin önemli bir yere sahip olmasını ve planlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu çalışmalar ise e-ticaret firmalarına olumlu yönde katkı sağlamaktadır.

Sosyal medyada paylaşım aralıkları, düzenli bir plan halinde, belirli aralıklarla yapıldığında sizin için etkili olduğundan sosyal medya paylaşımlarının ne kadar önemli olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Paylaşım sıklığı üzerine yapılmış olan bir araştırma sonucu, bu araştırma sosyal medya üzerinde başarılı olan firmaların günlük olarak ne sıklıkla paylaşım yaptığını öğrenmiş olduk. Bu yazımızda ise sizlere sosyal medyada ne sıklıkta paylaşım yapılması gerektiğini paylaşacağız.

Ne sıklıkta sosyal medya paylaşımları yapmalısınız?

Bu sorunun yanıtı sosyal medyalara göre farklılık göstermektedir.Her sosyal ağın kullanıcı alışkanlıkları farklı olduğu için farklı mecraları farklı stratejilerle izlemeniz gerekmektedir.

Sosyal Medya' da Paylaşım Aralıkları Ne Olmalıdır?

Facebook: Günde 1-2 paylaşım yapmak sizin için yeterli olacaktır. Facebook üzerinden markaların büyük çoğunluğu  gün içerisinde 1ya da 2 paylaşım yapmakta. Bu sayıdan daha fazla paylaşım yapıldığında, daha az etkileşim aldığı görülmüştür.

Twitter: Günde 5-10 paylaşım yapmak sizin için yeterli olacaktır. Twitter daha fazla dinamik ve sürekli kullanıldığı için bu sosyal mecrada günde 5 ile 10 paylaşım yapmak sizin için ideal olacaktır. Özellikle gönderilerinizi kullanıcıların en aktif olduğu zamanda ( 8 ile 4 arası) yapmaya özen göstermelisiniz.

Instagram: Günde 1-2 paylaşım sizler için yeterli olacaktır.  İnstagram da günde 1 ya da 22 paylaşım yapılması önerilmektedir.

Linkedin: Ayda 20 paylaşım sizin için yeterli olacaktır. Özellikle B2B firmaları için etkili bir mecradır.Ayda 20 paylaşım yapmak, marka görünürlüğü ve etkileşimleri için önemli bir etkendir. Bu paylaşım sayesinde kitlenin yüzde 60’ına eriştiğinizi göreceksiniz.

Sosyal medya paylaşım sayınızı nasıl artırabilirsiniz?

Sosyal medyada paylaşım aralıkları, erişim oranlarını arttırmak için markaların günlük olarak sosyal medyalar üzerinden aktif olmaları ve her gün belirli sayılarda gönderi paylaşmaları önemlidir. Bu nedenle paylaşım oranınızı yükseltecek çözümler üretmeniz gerekmektedir.

Tüm sosyal ağlarda yer almaya çalışmayın

Sosyal Medya' da Paylaşım Aralıkları Ne Olmalıdır?

Yapılacak en büyük yanlışlardan biri, tüm sosyal ağlarda birden yer almaya çalışmak olacaktır. Özellikle yeterli bir personeliniz yoksa tüm sosyal ağlar için ayrı içerik üretimi ve paylaşımı yapmanız bir hayli zor olur.

Sosyal medyada yapılan yanlışlardan biri, bütün ağlarda birden yer almaya çalışmaktır. Sosyal medya paylaşımı yaparken özellikle sizin hedef kitleniz aktif olduğu mecraları seçmelisiniz. Bu durumda 2 ya da 3 sosyal medya platformunda yer almanız yeterlidir.

Web sitenizde yer alan içeriklerinizi paylaşın

Web sitenizde bulunan  içerikleri takipçilerinizin ilgisini çekecek şekilde paylaşım yapmalısınız. Bu da sizler için etkili bir yöntem olacaktır. Bu içeriğinizi görsel ile içeriğinizi destekleyebilirsiniz ve bu görsel takipçilerin daha çok ilgisini çekecektir.

Kullanıcıların aktif olduğu zamanlarda paylaşımlar yapmaya özen gösterin

Sosyal medya paylaşımları yaparken, kullanıcıların aktif bir şekilde bu mecraları kullandıkları zaman aralıklarını seçmeniz de hem erişim hem de etkileşim oranlarınızı artırmanızı sağlayacaktır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin