Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

SnapchatSnapchat ile E-Ticaret Devri e-ticarete adım atacağını duyurdu. Son zamanlarda popülerliği ve kullanımı gittikçe yaygınlaşan Snapchat ile e-ticaret devri ilgisiz kalmadığını duyurması kullanıcılara ne gibi özellikleri getireceği sorusunuda beraberinde getirmekte. Yakın bir zamanda Discovery’de bir kolye, bir pantolon, bir bilgisayar ya da saat görseline ek olarak satın al butonunu görmekte mümkün olacak gibi.

Snapchat’in e-ticaret faaliyetleri ile ilgili olarak yaş gruplarına göre anlaşmalı markalarla görüşmelere başladıklarını dile getirmesi konuyla ilgili çalışmalarının başladığınında bir göstergesi. Medya da yer alan açıklamalar da sosyal medya mecralarından biri olan Snapchat uygulamasının henüz böyle bir atılıma hazır olmadığı vurgulanmış olsa da snapchat tarafında bu konuda sular pek de durulacak gibi durmamakta. Yani snapchat e-ticaret konusunda oldukça iddalı bir şekilde karşımıza geleceğe benzemektedir.

Kısa bir özet yapacak olursak araştırmalarını tamamlayan firma markalarla anlaşmaya varmaları sonucunda bu konuda başarılı olacaklarını vurgulamaktadır. Snapchat yetkililerinin daimi olarak büyümek zorunda olduklarını belirtmesi ise e-ticaret ile ilgili tutumlarınıda açık bir şekilde göstermektedir.

Snapchat’te E-ticaret Devri Ne ifade Ediyor?Snapchat’te E-Ticaret Devri

Snapchat ile e-ticaret devri tarafından markaların uygulama için bir pırlanta değerinde olduğunu ifade ederken bir yandan da gün içinde izlenen video sayısına markaların artık kayıtsız kalmaması gerektiğine ve kurumsal alanda bu pazarda çalışmaya başlamalarını gerektiğini söylemektedir.

Gerçekten de bakacak olursak son zamanlarda oldukça popüler olan bu uygulama yediden yetmişe herkesin ilgisini çekerken özellikle genç yaş grupları arasında favori mecralar arasında yer almaktadır. Yani sektör her ne olursa olsun markaların kendilerini bu alanda da denemeleri onların bu pazarda avantaj sağlamalarına destek olabilir.

Snapchat’te E-ticaret Devrinin İlk Adımları

Snapchat ile e-ticaret devri son zamanlarda zaten bu konuyla alakalı çalışmalar da bulunacağını dile getirmekteydi. İşte bu çalışmalardan biri de snapchat kullanan kişilerin birbirine para iletmesini sağlayan sistem olarak bilinen Snapcash uygulamasıdır. Sırada e-ticaret atılımıyla kullanıcılarının karşısına çıkmak isteyen Snapchat, snapcash uygulaması ile fırsatlar sunmaya devam etmektedir.

Başarı oranı hedef kitlesi göz önüne alınarak kısa zaman da reklam verenler için zor gibi dursa da uygulamanın kısa zaman sürecinde dahi başarılı olma ihtimali yer almaktadır. Uzun vade de istenilen hedef ya da miktara ulaşmak zor ve zaman alan bir süreç olabilir işte tam da bu noktada uygulamanın nasıl bir yol izleyeceği oldukça önemli bir hal alacaktır. Şu an için net sonuçlar dile getirmek pek mümkün olmasa dahi uygulamanın ulaşmış olduğu hedef kitlesinin başarıya ulaşmada büyük bir etken olduğu ancak bunların sonuçlarının da izlenerek görüleceği ortada olan bir gerçektir. Snapchat tarafından ısrarcı bir tavır takınılmasında başarılı olma ihtimali büyük oranda yansıtmakta. Bu durum yakın bir gelecekte snapchatin e-ticaretteki yerini alacağının da göstergesi durumunda.

Snapchat uygulamasının bu konuyla ilgili yaptığı çalışmalardan bir tanesi de Springer isimli alışveriş uygulamasının firma ile sürekli iletişim halinde olmasıdır. Uygulama ile uyum sağlamış olmalı ki kullanıcılarına bu yönde bir haber vermektedir.

E-ticarete atılma kararı aldıktan sonra ilk olarak moda sektörü ile görüşmelere başlayan firma, gelecek zamanlarda Discovery’ i üzerinden görmüş olduğumuz herhangi bir ürün ya da eşyayı basit bir şekilde satın almamıza imkân sağlayan bir platforma imza atacaktır. Yine firmanın gelecek zamanlarda kullanıcıların finansal asistanı olacağı da yapılacak çalışmalar arasında kulağımıza fısıldanan yeniliklerden.

Son zamanlarda yapmış olduğu Snapcash ile kullanıcılar arasında para transferine imkân sağlayan uygulamanın ilerleyen dönemlerde neler yapacağı ilgi ve merak konusudur. Gelecek günler de Snapchat tarafından gelen açıklamalara bağlı kalarak yeni detaylardan ve yeni gelişmelerden sizlere bahsederek bilgilerimizi sizlere de aktaracağız.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin