Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Yönetim Paneli Sol Menü -> Siparişler -> Tüm Siparişler

Başarılı tüm sipariş yönetimi bu ekranda görebilirsiniz.

siparisler1

Sipariş Yönetimi

Liste Ekranı :  Sipariş yönetimi bu ekranda siparişlerinizin genel birkaç bilgisi bulunmaktadır. Bu listede ilk kolon (ID) ye bastığınızda yeni sayfada düzenleme ekranı açılacaktır. En sağda göz simgesi siparişi görüntülemenizi sağlar. Onun yayındaki ikon düzenleme, en sağdaki çarpı ikonu ise siparişi silme işlevi görmektedir.

E-Ticaret sipariş Yönetimi

Sipariş Detayları

Sipariş ID : Her siparişin benzersiz bir sipariş numarası bulunmaktadır.

Müşteri : Siparişi veren müşterinizin adı ve soyadı bu alanda yazmaktadır. Müşteriniz sitenize üye ise ismi tıklanılabilir özellikte olacaktır. İsmine tıkladığınızda diğer üyelik bilgilerini görebilirsiniz. Sipariş veren kullanıcı sitenize üye değil ise ismi tıklanılabilir olmaz. Müşterinizin adına tıklanmıyor ise müşteriniz üyeliksiz alışveriş seçeneğini seçerek sipariş vermiştir.

Sipariş Notu : Müşterinizin siparişi ile ilgili özel bir notu var ise bu bölümde görünmektedir. Sitenizde kredi kartı giriş bilgilerinin olduğu sepetin son aşamasında sipariş notu bölümü çıkmaktadır. Eğer sitenizde sipariş notu bölümü çıkmıyorsa Genel Ayarlar->Seçenek menüsünden “Ödeme sayfasında sipariş notunu göster” seçeneğini evet yapın.

Fatura Detayları
Bu bölümde müşterinizin faturasının gönderilmesini istediği adres bilgileri yer almaktadır. Müşteriniz fatura ve kargosunun aynı adrese gönderilmesini istemeyebilir.

Ödeme Metodu : Müşterinizin ödeme yapmak istediği metod bu bölümde görünmektedir.

Ödeme Taksit : Müşteriniz kredi kartı ile ödeme yaptıysa kaç taksit olduğu bu alanda yazmaktadır.

Kargo Detayları
Bu bölümde müşterinizin kargosunun gönderilmesini istediği adres bilgileri yer almaktadır. Müşteriniz kargo ve faturasının aynı adrese gönderilmesini istemeyebilir.

Kargo Metodu : Müşterinizin kargosunun gönderilmesini istediği kargo firması bu alanda yazmaktadır.

Ürünler
Sipariş verilen ürünler ve ürün özellikleri bu bölümde görünmektedir. Ayrıca toplam, kargo, indirimler gibi tüm siparişe ait sayısal veriler bu alanda görünmektedir.

Sipariş Geçmişi
Burada siparişin durum değişiklikleri görünmektedir. Sipariş ilk geldiğinde bekliyor olarak gelir, sonrasında siz sipariş durumunu hazırlanıyor olarak güncelleyip sipariş geçmişine ekle yaptığınızda sipariş tüm siparişlerden çıkarak hazırlanan siparişler bölümüne geçecektir. Sipariş yönetimi durumunu değiştirirken Müşteriye Bildir seçeneğini işaretlerseniz müşterinize email yada sms (Genel Ayarlar dan ayarlanabilir) gider.

Kargo Fişi Yazdır
Sağ üstte yer alan kargo fişi yazdır butonu ile kargo firmasının işini kolaylaştırmak adına kargo bilgilerini çıktı alıp kargoya verilecek ürünün kutusuna yapıştırabilirsiniz.

Fatura Yazdır
Siteniz üzerinden online fatura yazdırabilirsiniz. Online Fatura şablonunu değiştirmek için Genel Ayarlar -> Fatura Şablonları bölümünü kullanmalısınız.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin