Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-Ticarette başarılı olmak adına belirli stratejileri uygulamanız gerekmektedir. Bunların başında, sayfanızın hızlı yüklenmesi gelmektedir. Yavaş açılan ve vakit kaybına yol açacak bir sayfaya sahipseniz müşteri kaybı ile karşı karşıya kalacaksınız.

  • Bir sayfanın yüklenmesinde 100 milisaniyelik bir gecikme size satışlarınızda %1’lik bir kayıpla karşı karşıya bırakacaktır. Ve bu mobil cihazlar ile erişimin yüzde 53’lük bir orana sahip olduğu günümüzde duyarlı mobil temalar kullanarak sayfalarınızın mutlaka hızlı açılmasını sağlamanız gerekmektedir.
  • Bir diğer adım ise müşterinin size kolay ulaşmasını sağlamanız olacaktır. Müşterinin istediğiniz profile ve tutuma sahip olmaması durumunda bile, müşterinin her zaman haklı olduğunu da unutmamanız gerekmektedir.

Müşterilerin alışveriş sırasında veya sonrasında size ulaşımı sağlamak amacıyla güncel bir iletişim platformuna sahip olmanız gerekmektedir. Satışlarınızın artması için ek olarak , online hat uygulamasını sitemize entegre etmelisiniz.

Satışlarınızın artması için müşteri geri dönüşleri

Pek çok müşteri alışveriş sırasında ürün hakkında yeterli bilgiye ulaşamaması durumunda, ürün  sahibine soracağı sorular ile karar verme mekanizmasında rahatlatıcı unsurlar aramaktadır.

  •  Üçünü adım ise kişiselleştirmekten geçmektedir. Bir diğer değişle pek çok büyük markanın da yapmış olduğu gibi sitenizdeki kullanıcılara yönelik olarak, daha önceki yapmış oldukları alışverişlerden yararlar anarak ürün bilgisine dayanarak  genel bir tablo yansıtmadan, kişinin satın alabileceği ürünleri tavsiye ederek, müşterilerin site içerisinde kaybolmanın da ötesine geçebilirsiniz.
  • Kullanıcıların site içerisinde kaybolmadan alışveriş yapabilmeleri için bir diğer adım ise , sitenize arama motoru opsiyonu bulundurmak olacaktır. Bunun için anahtar kelime düzenlemesini kullanmanız ve site içi düzenlemelere ağırlık vermeniz gerekmektedir.
  •   Testler uygulayarak, site içerisinde hangi ürünün daha çok satıldığının veya ilgi gördüğünün ya da hangi ürününün daha az ziyaret edildiğinin tespitiyle, doğru adımlar atabilmeniz kaçınılmazdır.
  •    Bir diğer atacağınız adım ise, ürünleriniz hakkında site içerisinde yer vereceğiniz inceleme düzenlemesidir. Ürünlerinizin başka kullanıcılar tarafından kullanıldıktan sonra feedback olarak sitenizde görünmesi, diğer kullanıcılar için referans niteliğindedir.
  • Müşteriler çoğunlukla, sizler tarafından yapılan ürün açıklamasının ötesinde kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine daha fazla ağırlık vermektedir. Bu tabii ki de ürününüz hakkında vereceğiniz açıklamaları arka plana atacağınız anlamına gelmez, ürün hakkında daha gerçekçi ve açıklayıcı görseller fotoğraflar hatta ve hatta videolara da yer vermeniz gerekmektedir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin