Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Online Gıda Ürünleri Satışı Yapmak

Gıda pazarında hangi kısımda yer alırsanız alın online sitenizin olması bir gereklilik haline gelmiştir. Dünya çapında ve Ülkemiz de gıda pazarında yer alan çok sayıda firma e-ticaret siteleri üzerinden mal tanıtımı yapmanın yanı sıra başarılı bir şekilde ticari faaliyetlerine de devam etmektedir.

Organik gıdalar, kuru gıdalar, gıda ile ilgili aklınıza gelecek ne kadar uç nokta dahi varsa artık internet üzerinden satılması mümkün hale gelmiştir. Ürün tanıtımı yapmak ve online ortamlar üzerinden bu ürünlerinizi satışa sunarak pazarda kendinize yer bulur aynı zamanda rakiplerinize göre hangi alanda daha avantajlı olduğunuzu da netleştirebilirsiniz. Rekabetin daha acımasız işlediği online ortamlarda olumlu ve olumsuz yönler ortaya konularak sonrasında stratejiler belirlemek işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Şimdi gıda pazarında yer alan şirketler için nelerin ön planda olması gerektiği konusundan bahsedelim biraz;

Soğuk zincire bağlı mallar;

Mevsimsel meyve ve sebzeler, et, yumurta, şarküteri gibi dolapta yer alması gereken ürünler soğuk zincir zorunluluğu taşır. Malların bozulmadan uzun süreli kalması bu ürünlerde olması gereken bir zorunluluktur.

organik gıda

Soğuk Zincir aramayan mallar;

Organik gıdalardan Yağlar, soslar, çorbalık ürünler, bakliyatlar, şekerli reçeller, ballar gibi çok sayıda gıda ürünü de tam tersine soğuk zincir aramaz. Bu ve buna benzer malları hiç tereddüt yaşamadan tüketicilerinize kargo ile gönül rahatlığıyla iletebilirsiniz.

Site tasarımı:

İnsanları yemeye çeken tat ve koku dışında diğer bir noktada organik gıdaların nasıl göründüğüdür. Bu nedenle web sitenizde tasarım noktasnda bunu kullanıcılarınıza yansıtacak kaliteli görseller ve videolar yer alacak skilled bir tasarım dizany edilmeli profosyonellerden destek alınmalıdır.

İçerikler:

Tasarımla alakalı kısımlar halledildikten sonra sıra size farklı kılan organik ürünlerinizin  ağız sulandıracak şekilde açıklamalar ve özelliklerinin bulunduğu kısmı benzersiz skilled oluşturmanız gelir. Açıklamalarda özgün olmak gerekli açıklamaları yapmak seo açısından da faydalı olacaktır.

Lojistik Kısmı:

Ulaştırma kısmı yukarıda bahsetmiş olduğumuz soğuk zincir ürünleri için özellikle büyük önem taşımaktadır. Büyük şirketler büyük işler gerektirecek ve zamanında ulaştırma güven sağlamak ve marka imajı sunmak için oldukça önemli bir hal alacaktır. Bu nedenle bu konuyla ilgili araştırmalar yapılmalı ve en güvenilir firmayla anlaşmalar sağlanmalıdır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin