Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Mobil Seo’nun e-ticaret sitelerinde ki önemi. Son zamanlarda mobil çağın başladığı herkes tarafından dile getirilmektedir fakat şu zamana kadar e-ticaret sitesini mobil uyumlu hale getirmek için zorunluluk hisseden ya da çaba gösteren çok sayıda şirket söz konusu değildir. Mobil uyumlu siteler uzun süre gözardı edilse de son zamanlarda arama motorlarının bu konuya değinmesi ve mobil uyumluluğu olan sitelere öncelik vermesi az da olsa e-ticaret sitelerini harekete geçirmiştir.

Mobil Seo Nasıl Hayatımıza Girmiştir ?

 

Akıllı cihazlardan internet kullanımının çoğalmasıyla beraber yeni bir konu hayatımıza girmiştir; Mobil SEO. İşletmenizin aramalarda ön plana gelmesi için gerekli olan seo şimdi aynı şekilde mobil içinde geçerli olmaktadır. Mobil seo işletmenizin mobil aramalında üst sıralara gelmesi ve arama motorlarında ön planda olmak için yapılan çalışmalardır.

Mobil Seo ile İlgili Veriler

Mobil SEO ve SEO birbirine benzer kavramlardır. Hangi alan olursa olsun kullanıcıların sorunu kendilerine en hızlı cevap verecek siteler olmalıdır. Bu nedenle başarılı bir seo çalışması onu rakiplerinden öne taşımak için yeterli olacaktır. Google ve diğer arama motorları için akıllı cihazlarda kullanıma öncelik veren siteler her zaman daha ön plandadır. Sitenizi mobil uyumlu yaparken kullanıcılar için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler yer almaktadır. Bu kriterler;

Pop-upları Kaldırın

Akıllı cihazlar üzerinden e-ticaret siteleri gezilirken karşınıza iki seçenek sunulmaktadır. Ya mobili indirin ya da bu şekilde siteyi gezinmeye devam edin.  Siz bu seçeneği sunarken kullanıcılar çoktan sitenizi terk etmiş olacaktır. Akıllı cihazlarda kullanıcılar hızlı bir şekilde girip işlemlerini halletmek isterler bu nedenle sitenizde yer alan pop- upları kaldırmanız yararınıza olacaktır.

Flasları Kaldırın

Birçok firmanın aklından çıkardığı madde mobil cihazların flashı kaldırmadığıdır. Flash alt yapılı fotoğraflar, video, ses kaydı gibi ögeler çoğu akıllı cihaz kullanıcısı tarafından görüntülenememektedir bu nedenle flashları kullanmamak faydanıza olacaktır.

Responsive Tasarım Tercih Edin

Günümüzde çoğu e-ticaret sitesi mobil uyumlu site yaptırmak yerine responsive tasarım kullanmayı tercih etmektedir Google ve diğer büyük arama motorları da aynı şekilde responsive tasarıma daha önem vermektedir. Bunun nedeni responsive tasarımın hem daha az maliyetli olması, hem daha kısa sürede tamamlanması, hem tüm cihazlar tarafından uyumluluk göstermesidir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin