Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Linkendin bir nevi iş dünyasının Facebook’u işlevi görür. Linkedin ’in üye sayısı da çok fazladır. Hatta geçtiğimiz ocak ayında tamı tamına 313 milyon kullanıcıya ulaştığı bildirildi. Linkendin tam 200 ülke ve de bölgede hizmet veriyor. Linklendin tamı tamına 23 dilde hizmet vermekte. Linkendin bir info grafik yayınladı. Bu yayımladığı info grafikte tam 101 milyon kullanıcı ila Amerika Birleşik devletleri birinci sırada yer alıyor. Amerika Birleşik Devletlerinin hemen arkasında ise tam tamına 26 milyon üyeye ulaşan Hindistan bulunmakta. Lakin Türkiye bu kadar fazla kullanıcıya sahip değil. Yayımlanan info grafikte Türkiye gelişmekte olan Ülkeler arsında yer alıyor.

Türkiye Linkendin kullamını da 17. Olmayı başardı. Türkiye de fazlasıyla kişi Linkendin de aktif bir şekilde iş ile ilgili olmakta olan bilgileri ve kariyer geçmişi hakkında ufak bilgiler paylaşıyor. Bunun yanı sıra Linkendin üyeleri ile beraber iletişim ve etkileşim içinde olmayı başarıyorlar. Linkendin adlı sosyal mecra sayfasında yapılan paylaşımlar, twitter ve facebook un yanı sıra çoğunlukla iş ve iş konuları ile alakalı paylaşımlar yapılıyor. Linkendin’ de iş arayan kişiler de var. Bu kullanıcılar bu sitede iş konularının yanı sıra özgeçmişlerini ve becerilerini paylaşıyor. Bu da onların iş bulma sürecini kısaltıyor.

Linkedin Kullanım Rehberi ve Takip Edilmesi Gereken Linkedin Grupları

Linkedin kullanım rehberi, profilinizde kendiniz ile alakalı birçok şey olmalı. Ama en önemlisi ise profilinizde mutlaka özgeçmişiniz bulunmaktadır. Özgeçmişinizi düzgün bir şekilde yazınız. Özgeçmişinizi yazarken çarpıcı ve insanların dikkatini çekecek cümleler paylaşmalısınız. En önemli bilgilerden biri de profil fotoğrafınızdır. Çünkü örneğin biri size aslında tanıyor ama isminizi hatırlamakta zorluk çekiyor. Profilinize baktığı zaman size tanıyabilmeli. Bu yüzden profil fotoğrafı yerine kendi resminizi koymalısınız. Bunun yanı sıra bu site diğer sitelerden daha resmi bir site olduğu için profil resminize de fazlasıyla özen göstermeniz gerekli.

Linkedin Kullanım Rehberi ve Takip Edilmesi Gereken Linkedin Grupları

Altta yazdığımız listedeki guruplarda girişimcilik ve pazarlama gibi şeylere önem verilir. Sizin için bu gurupları seçtik;

  • Business Prefessionals Turkey
  • Girişimcilik
  • Satın alma & tedarik yöntemi
  • Turkish Bussines Network bunlardan bazılarıdır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin