Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Türkiye’ de moda alanında perakende sektöründe önde gelen isimler arasında adından söz ettiren LC Waikiki, alanda ki bilgi ve deneyimlerini üniversite öğrencilerine aktardı.

 

LC Waikiki e-ticaret yetkilileri, üç hafta süren eğitimde koç üniversitesinde eğitim gören öğrencilere moda perakende sektörüyle ilgili yeni satış alanları hakkında yaşanacak gelişmeleri paylaşmıştır.

 

3 ayrı oturum halinde meydana gelen eğitimlere katılım gösteren koç üniversitesi öğrencileri oturumlara tam katılım sağlayarak sertifika almaya hak kazanmışlardır.

E-ticaret

 

Moda sektörü perakende satış alanında ki deneyim ve birikimlerini yeni kuşaklarla paylaşama kararı alarak yeni atılımlarda bulunan LC Waikiki Moda Perakendesi E-ticaret adı verilen eğitim seminerleri ile Koç üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek yeni projeler hakkında kafa yormuştur.

 

Profesyonel anlamda eğitim ve gelişim avantajlarının yer aldığı seminerler de moda sektörü perakende satış alanında e-ticaret sektörünün geçmişi, bugünü ve geleceği, proje yönetimi ve analiz programları, planlama ve yönetim, akılcı uygulamalar ve kişisel e-ticaret çözümleri, Yeni pazarlama uygulamaları ve daha birçok konu seminerde konuşulan konular arasında yer almaktadır.

LC Waikiki Yöneticileri E-ticaret Dersi Verdi

LC Waikiki yetkililerin slaytlarla ve grafiklerle desteklemiş olduğu seminerin yanı sıra yapmış olduğu farklı uygulamalarla da seminere katılan koç üniversitesi öğrencileri tarafından oldukça büyük bir ilgi ve merakla karşılanmıştır.

 

İleri ki zamanda farklı üniversite öğrencilerine de uygulanacak olan bu seminerlere katılım gösteren üniversite öğrencilerine, LC Waikiki kadrosunda meydana gelecek açıklarda uygun pozisyonlar bulunması sonucu öğrencilerin bilgilerini kaydettiklerini dile getiren yetkililer seminere katılan öğrencilerin veri tabanında yer alacaklarını da belirtmiştir.

 

E-ticaret sektörün de moda alanı oldukça rağbet gören alanlardan biridir.

 

Son zamanda gençlerin de aşırı ilgili göstererek yakın mercek altına aldığı moda perakende sektörü ilerleyen zamanlarda daha avantajlı bir hale gelen kariyer noktası haline gelmektedir.

 

Seminerler de bu konular dikkate alınarak bu konuya uzaktan ve yakından ilgi gösteren herkes tarafından kolay bir şekilde anlaşılmaya yönelik içeriklerden ve slaytlardan oluşmaktadır.

Bu seminerlerle hedeflenmek istenen bugünün üniversite öğrencilerini ileri de karşılaşacakları ve adım atacakları hayata onların hazırlıklı olmasını sağlamak ve küresel Dünya’ da en hızlı gelişim gösteren e-ticaret sektörü hakkında daha detaylı fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır.

LC Waikiki Yöneticileri E-ticaret Dersi Verdi

Moda ve giyim alanında başı çeken marka, bünyesinde çalışan elemanlarına iç girişimci olma avantajı sağlamaktadır.

 

Bir fikrin mi var? Adı altında uygulamaya konulan çalışma ile firma,  Türkiye’ nin her yerinde bulunan dükkanlarında çalışmakta olan 15 bin elemanının deneyim ve fikirlerini inceleyerek başarılı bulduğu fikirleri uygulamaya geçirmeye karar vermiştir.

 

İç girişimcilik, Belli bir kurumsal alanda yer alan elemanların kendi kararları ve sunmuş oldukları teşvikler neticesinde görev almış oldukları firmadan ayrılmadan yeni fikirler ve yeni uygulamalar ortaya koymasıdır.

 

Projeden biraz bahsedecek olursak üç kademeden meydana geldiğini belirtmemiz mümkündür.

 

İlk kademede firmanın çalışan ilişkileri ve alanı noktasında elemanların fikirlerinin kategoriler halinde sıralanarak hayata geçirilecek olanlar belirlenmektedir.

LC Waikiki Yöneticileri E-ticaret Dersi Verdi

İkinci kademede iç girişime aday olmaya hak kazanan çalışanlardan beğenilen projeleri hakkında LC Waikiki Genel Merkezi tarafından sunum ve slaytlar ile projelerini anlatmaları istenmiştir.

 

Üçüncü kademede ise Süreç İyileştirme Departmanı tarafından desteklenen projelerin uygulamaya konması aşamasına geçilmiştir.

 

Firma son olarak sene sonunda Mağaza Liderleri Zirvesi oluşturarak projeleri gerçekleştirecek iç girişimcilere ödüllerini verecektir.

 

Projeyle alakalı düşüncelerini dile getiren Mağaza Yetkilisi Demet turan, uygulamanın bir çalışanlarının fikri ile meydana geldiğini bunun yanı sıra projelerinin bu kadar ses getirmesinden oldukça mutlu olduklarını da dile getirmiştir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin