Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

kotonÜlkemizde giyim sektörünün popüler markalarından biri olsan koton, 2015 senesinin Eylül ayında e-ticaret hayatına adım attı.

 

Tabii bu adım Türkiye’nin popüler giyim markası için biraz geç atılmış bir adım olsa da koton.com şirketin en büyük mağazası olarak sektöründe tam gaz yoluna devam etmektedir.

 

Koton.com e -ticaret sitesinde süreç, altyapı, organizasyon ve daha çok uluslu bir yapıyı destekleyebilecek bir site inşa etmektedir. Koton.com e-ticaret sitesinde müşterilerinin davranış istatistiklerini hem mağaza konum süreçlerinde hem de koleksiyon üretiminde oldukça fazla aktif kullanmaya başlamıştır.

 

Demografi ve konum tabanlı müşteri ilgisini okumaya başlayan koton.com ürün bazlı verilerini de alıp koleksiyonları ile ilgili iç görüler oluşturur hale gelmiştir.  Tahmin edebileceğimiz gibi bu içgüdüleri de yeni ürünlerinin tasarımlarında kullanmaya başlamışlardır.

Koton.com Yurtdışı Açılımını Başlatıyor

Koton kurucu ortağı Gülden Yılmaz yaptığı açıklamalar ile e-ticaret sitelerini son derece  verimli kullandıklarını işaret etmektedir.

 

Koton kurucu ortağı Gülden Yılmaz paylaştığı rakamlar ile de koton.com sitesinin e-ticaret sektöründe ki ağırlığını arttırdığını göstermektedir.

 

Koton.com ilk dönemlerinde 20 milyon tekil ve 50 milyonda ziyaretçi sayısına ulaşmıştır. Koton.com e-ticaret sitesinin 2016 senesinin son aylarında yapmış olduğu satışlar yurtiçinde bulunan sezon mağazalarının % 4 ‘üne ulaşmıştır.

 

Böylelikle Türkiye ortalamasının ( % 3,5 ) üzerine çıkmıştır. 2017 senesinin ilk 3 ayında da geçen seneye göre koton.com site trafiğini % 83 ve satışlarını da % 100 arttırmıştır.

 

Koton.com Yurtdışı Açılımını Başlatıyor

Bütün kanallarda bütünleşik, mükemmel ve kesintisiz bir kullanıcı deneyimi oluşturmayı hedeflemektedir.

 

Koton.com 2017 yılında ki büyümesinin % 85 seviyelerinde olacağını tahmin etmektedir. Koton 165’i yurtdışı olmak üzere toplam 450 mağazada ve dünya genelinde de 800’ den fazla mağazada satış yapmaktadır.

 

Koton kurucu ortağı Gülden Yılmaz 5 – 6 yıl içerisinde e-ticarette ki satışlarının toplam ticarettem almış olduğu payın % 10 seviyelerine geleceğini ve tüm planlarını da bbu vizyona göre yaptıklarını söylemekte.

 

Koton.com Temmuz ayında 45 – 50 ülkeye Türkiye’den gönderim ile satış yapmaya başlayacaklarının bilgisini vermektedir. Koton kurucu ortağı Gülden Yılmaz koton.com e-ticaret sitesine şuanda % 90 oranında çeşitlilik yansıtıldığını ve bu oranı da arttıracaklarının bilgisini veriyor.

 

Ayrıca koton.com e-ticaret sitesine özel koleksiyonlar da üretmeyi planladıklarını, özellikle de çocuk ve bebek giyim tarafında potansiyel gördüklerini belirtmektedir. Ayrıca Gülden Yılmaz, e-ticaret tarafında farklı markalar ile de iş birliklerini değerlendirmek istediklerini de dile getirmektedir.

 

Koton.com e-ticaret sitesinin Ülkemizde e-ticaret hacminin büyümesine oldukça önemli katkılar sağlayacağı açık.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin