Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

Dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan dijital oyun markaları içinde adından sıkça söz ettiren Kinguin, Ülkemizde ki oyun tutkunlarına artık turkcell, Vodafone ve türk telekom operatörleri tarafından mobil ödeme imkanı sağlamaktadır.

 

Kullanıcılarına vermis olduğu ödeme teklifleri ve Türkçe müşteri hizmetleriyle kısa zaman da Ülkemizde ki oyun tutkunlarının kalplerini çalmış ve mobil ödeme servis sağlayıcıları arasında yer alan firmalardan biri olan Fortuma ile anlaşma sağlayarak Ülkemiz de yer alan ödeme alternatifleri arasına mobil ödeme seçeneğini de ekleme olanağına sahip olmuştur.

Kinguin’de Mobil Ödeme Dönemi

Kullanıcı tarafından gelen istekleri göz önüne alan Kinguin, kredi kartı bulunmayan ya da yapmış olduğu alışveriş alışkanlıklarında kredi kartını kullanmaktan kaçınman ve yahut kart bilgilerinib çalınmasından korkarak bu bilgileri vermekten çekinen vatandaşlar için mobil ödeme alternatifini kullanıcıların avantajına sunmuştur.

 

Bu şekilde Ülkemiz de alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar ödeme işlemlerinin kendi GSM operatörleri üzerinden seçerek alışverişte yapmış oldukları harcama miktarlarını cep telefonu faturalarına yansıtma hakkına sahip olmuşlardır.

 

Firmanın Dünya çapında ki büyümesinden sorumlu başkan yardımcısı Faheem Bakshi, ortaya konulan bu yeni ödeme alternatifiyle ilgili bazı açıklamalar bulunmuştur.

 

Kinguin’de Mobil Ödeme Dönemi

 

Ülkemizde ki oyun tukunları mevcutta yer alan kredi kartı ve havale ile ödemenin yanı sıra Gpay e-pin, GP havale ve Gpay mobil ödeme gibi bilinen diğer ödeme alternatiflerini kullanarak almış odlukları oyunların ödemelerini yapmalarına olanak tanınmıştır.

 

Gelecek zamanda Turkcell, Vodafone, Türk telekom bazında yerine getirilecek ödemeler alışveriş harcamalarının cep faturalarına

 

Kullanıcıların bu yönde bir isteklerinin yer aldığını, şirketinde bu istekleri karşılamak ve onların alışveriş yaparken kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için kendi sektöründe farklı alanda hizmet vermekte olan bir diğer şirket olan Furtumo ile anlaşma yolun dailerleyere kullanıcıların en uygun fiyatlı oyunları akıllı cihazları üzerinden görüntüleme ve satın almalarına artık olanak sağladıklarını dile getirmiştir.

 

Ülkemiz de ki oyuncuların bu sayede alışveri yaparken kendilerini güvende hissetmeleri, bilgi hırsızlığının önüne geçilmesi ve işlemlerin kolay bir şekilde yapılması hedeflenen potansiyeller arasında yer almaktadır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin