Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

internetten satış mağazası açmanın önemi

İnternetten Satış Mağazası Açmanın İşletmeler İçin Önemi Nedir?

Günümüzde internet 7’den 70’e herkesin vakit geçirdiği bir ortam haline gelmiş durumda. Durum böyle olunca günlük yaptığımız her şeyi artık internet aracılığı ile önümüze sunuyorlar.

 

En güncel haberleri, dizileri, filmleri, alışverişi, oyunları ve günlük hayatta yaptığımız daha bir çok şeyi internet aracılığı ile yapabiliyoruz. Kısacası internet günümüzde ihmal edilmemesi ve üstüne düşülmesi gereken bir alan haline geldi.

 

Mobil olarak da 3G ve 4.5G hizmetleriyle artık internete hareket halindeyken bile erişmemiz mümkün. Bu koşullar altında internet pazarlamanın önemi daha da artıyor.

 

 

İnternetteki kullanıcı sayısının fazla olması, artık çoğu şey gibi ticaretin de internete kayması gerektiğini ve ticari firmaların bu alanda atılım yapma isteğini ortaya çıkarıyor.

Artık çoğu ticari firma internette etkin hale gelmek için internetteki ticari kimliklerini oluşturuyor ve etkin hale getirmeye çalışıyorlar.

Firmaların internette var olma isteği reklam sektörünün de değişmesine yol açmıştır.

Önceden radyo, televizyon ve reklam panolarında ürün ya da hizmetleri sergileyen firmalar artık bunlara ayırdıkları bütçe kadarını internet için de ayırıyorlar.

 

İnternetten Satış Mağazası Açmanın Önemi ve Kitlesi

İnternetten satış mağazası açmanın önemi; normalde televizyonda ya da reklam panolarında yayınlanan bir reklam belirli bir zamanda belirli bir kitleye hitap ediyorken, internette yayınlanan bir reklam 7 gün 24 saat boyunca yayında kalıyor ve doğru sitelerde çoğunluğun bulunduğu yerlerde yayınlanırsa ki asıl önemli olan bu stratejidir, televizyon ve reklam panolarından çok daha iyi geri bildirim almanız sağlayacaktır.

 

İnternet Pazarlamacılığı

İnternette pazarlamanın 7 gün 24 saat erişilebilir olmasından bahsetmiştik. Bu bir örnekle daha çok pekişecektir.

Gecenin bir vakti acıktınız ve yiyecek bir şeylere ihtiyaç duydunuz. Bu durumda televizyonu açıp yemek istediğiniz şeyin reklamının gelmesini bekleyemezsiniz.

Ancak internete girip ne yemek istiyorsanız ona nasıl ulaşacağınızı bulabilirsiniz.

Önemli olan gece yarısı acıkan bir kullanıcının sizi tercih etmesini sağlayacak yatırımlar, fikirler ve projeler üretmektir. Bu da internetten pazarlamanın önemini pekiştiren bir örnektir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin