Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret siteleri ve rakip firmalar yeni adım atacaklar için oldukça ilham vericidir ancak tek başına bu ilham yeterli değildir. E-ticaret sitesi kurmak için en başta iş fikri lazımdır. Bu iş fikri hangi ürün ya da hizmetleri satmak istediğinizle alakalıdır. Buna karar verirken piyasaya bakarak hem para kazanacağınız hem de marka imajı yaratacağınız bir seçim yapılması oldukça önemlidir.

İnternetten Ne Satabilirsiniz?

Satılmak istenen ürün ya da hizmetlerde satış süreci bazen oldukça zor olabilir bunun nedeni sektöre yeni adım atmış olmanız, rakiplerinizin çok olması ve daha aşacak çok yolunuzun olmasından kaynaklanmaktadır ancak bunları sorun etmeyerek sabredenler her zaman başarıyı yakalayacaklardır. İnternette sınırsız firma ve iş fikri vardır ancak farklı olmak ve değişiklikler yapmak için internetten hangi ürünleri satabilirsiniz? Şimdi bunlardan bahsedelim.

İnternetten Ne Satabilirsiniz?

Hobilerinize Şans Verin

İnternetten ne satabilirsiniz sorusu aklınıza geldiyse yapacağınız şey hobilerinizi yol almak olabilir. Her insanın ilgi duyduğu alanlar farklı hobileri vardır. Bisiklete binmek, dağcılık, yürüyüş, el sanatları, sporlar gibi farklı tür ve kategoride hobiler mevcuttur. Siz de bu hobilerinizi iş fikrine dönüştürerek kendi iş alanınızda ya da hobilerinizde hem eğlenerek hem de satış yaparak para kazanabilirsiniz.

Kelimelere Yönelik Değişik Fikirler

Arama motoruna yazacağınız anahtar kelimeler kimi zaman size yeni iş fikirleri olarak geri dönebilir. Herhangi bir kelime yazacağınız sonuçlarda arama motorları tarafından size sunulan diğer alternative kelimeler size sektörde fark katmak noktasında yardımcı olabilir.

Hedef Kitleye Yönelme

Kendinize bir hedef kitlesi belirleyerek o kullanıcıların ilgilendikleri alanlarda ya da ürünlerde satış yapabilirsiniz. Bu noktada sosyal medya trendleri instagram vs. ya da sosyal medyada yapacağınız çalışmalarda size yardımcı olabilir.

Trendlere Yönelik İş Fikirleri

İnternetten ne satabilirsiniz ? Bazı zamanlarda kullanıcıların belirli türdeki alanlara ilgili çoğalmaktadır. Hangi mevsimde nelerin daha çok arandığı nelerin daha yakından takip edildiğini yakından takip ederek ya da kullanıcıların satışlardaki performanslarına yönelik araştırmaları takip altına alarak hem kendinize iş fikri olarak alabilir hem de rakiplerinizden önde olmanın avantajını yakalayabilirsiniz. Bunlar için yine sosyal medya size yardımcı olurken küçük çapta yapacağınız anketlerde size kullanıcı tutumları konusunda yardımcı olacaktır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin