Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

İnternet Üzerinden E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurabilirim?

Alışveriş sitesi kurmak için bazı gereksinimler bulunmaktadır. Bu makalede ürünlerinizi internette online olarak satabilmeniz için gereken şeyler anlatılacaktır.

 

Alışveriş Sitesi Kurmak İstiyorum Neler Gereklidir?

İnternet Üzerinden E-Ticaret Sitesi İnternet üzerinden ürün satışı yapmak isteyen kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan birisi de ”alışveriş sitesi kurmak için ne kadar sermaye gerekli?” sorusudur. Bu sorunun ve aklınızdaki diğer soruların cevaplarını bu makalede bulabilirsiniz.

Alışveriş sitesi kurup ürünlerinizi internet üzerinden pazarlamak istiyorsanız ilk olarak bir şirketinizin olması gerekmektedir. Sattığınız bütün ürünleri faturalandırıp vergisini ödemeniz gerekmektedir.

Fatura kesilebilmesi için de şahıs, limited, anonim gibi herhangi bir şirketinizin olması gereklidir. Sonrasında, alışveriş sitesi kurup sorunsuz bir şekilde ürünlerinizi satabilmeniz için ise bir e-ticaret altyapısına sahip olmalısınız. Bu altyapılar internetten satış yapabilmeniz için gerekli her şeyi size sunmaktadır

.

Peki Bütün Bunlar İçin ne Kadar Sermeye Gerekiyor?

İleri teknoloji bir e-ticaret altyapısı kullanarak ve şirket sahibi olarak, profesyonel tasarımlı bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız gereken sermaye 8000 TL civarındadır. Fakat bununla da işiniz bitmez. E-ticaret sitenizi kurduktan sonra ürünlerinizi sitenize eklemeniz ve her ürün için dijital pazarlama çalışması yapmanız gerekmektedir.

 

Alışveriş Sitenize Ürünleri Nasıl Eklersiniz?

İnternet üzerinden e-ticaret sitesine kendi ürünlerinizi ekleyebilir ve tedarikçi firma aracılığı ile de otomatik bir şekilde XML’ler yardımı ile ürün ekleyebilirsiniz. Ürünlerinizi eklerken maliyet harcamanız gerekmez ancak bu büyük emek gerektiren bir iştir. Kullanıcılar bu ürünleri arama motorundan yapacakları araştırmalar sonucu bulacakları için araştırma sonuçlarında daha üstlerde yer almak çok önemlidir.

 

Bunun için de e-ticaret sitenizin altyapısına ve sitenize eklemiş olduğunuz ürünlere harcayacağınız emek önemli bir yer teşkil etmektedir.  Şirketinizi açtınız, profesyonel bir e-ticaret altyapısına sahipsiniz ve ürünlerinizi de sitenize eklemeye başladınız. Artık arama motorları üzerinden müşterilerinize ulaşmaya başlayabilirsiniz.

 

Ürünlerinizi SEO bir şekilde eklemeniz çok önemli. Bu ürünlerinizin arama motorlarında listelenmesini sağlayacaktır. Bu sayede zamanla ürün satışlarınız başlayacaktır. Ürünlerinizi internet üzerinden daha verimli bir şekilde pazarlamanız için yapmanız gereken çok önemli çalışmalar vardır.

 

 Ürün Satışlarını Arttırmak İçin Yapılması Gereken Çalışmalar Nelerdir?

Bir e-ticaret sitesinin potansiyel müşterilere ulaşabilmesi için yapması gereken çalışmalar şunlardır:

• Arama motoru optimizasyonu (SEO)

• Arama motoru reklamcılığı (SEM)

• Sosyal medya optimizasyonu (SMO)Bu çalışmaların tümüne dijital pazarlama ismi de verilir.

 

SEO uyumlu bir altyapınızın olması ve ürünlerinizi arama motorları istekleri doğrultusunda sitenize eklemeniz, arama motorlarında görünmenizi sağlayacak ve satışlarınızın artmasını yardımcı olacaktır. Site dışı SEO çalışması yapmak, ürünlerinizin arama motorlarında daha üst sıralarda bulunmanızı ve daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu çalışmaları internet üzerinden e-ticaret sitesi araştırarak sizlerde yapabilirsiniz.

 

Ancak bir SEO firması ya da SEO uzmanıyla çalışmanız ürünlerinizin arama motorunda yukarılarda gözükmesini daha da hızlandıracaktır. Son olarak yapılması gereken çalışmalardan bir tanesi de sosyal paylaşım sitelerinde(Facebook, Youtube, Twitter, Instagram, Google Plus vb.) , ücretli ya da ücretsiz bir şekilde ürünlerinizin tanıtılmasını ve pazarlanmasını sağlamaktır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin