Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Son zamanlarda popülerliği gittikçe artan fotoğrafların sergilendiği platformlardan biri olan Instagram da farklı reklamları görmeniz mümkündür.

instagram reklamı

 

Eğer siz de ıntagrama reklam vermeyi düşünen bir firmaysanız v e hangi aşamaların nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız makalemizi sonuna kadar takip ederek cevaplara ulaşmanız mümkündür.

 

Her geçen gün faklı özelliklerle biraz daha gelişen uygulama, hem mobil sürüme hem de internet uygulamalarında yaptıkları yeniliklerle reklam almaktadır.

 

Farklı markalara ait reklamları kendi çatısı altında yayınlayan Instagram da reklam vermek için Facebook üzerinden çalışmalara başlamanız gerekmektedir.

İnstagram Reklamı Verirken İzlenecek Adımlar

Bilindiği gibi uygulama, facebook çatısı altında çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

 

Tabi ki bunu söyledikten sonra reklam vermek için de bize bir facebook sayfasının gerekli olacağını göz ardı edemeyiz.

Facebook sayfasına girdikten sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan sekmeler den ayarlar kısmına tıklatılması gereklidir.

 

Ayarlar butonuna tıklayarak açılan pencerenin sol tarafında ki Instagram reklamlarına gelmelisiniz. Bu kısmı seçerek Instagram hesabınızda aktif olduktan sonra facebook ve diğer uygulamayı bağlamanız gereklidir.

 

Bu kısımları tamamlayınca reklam oluşturma akışına tıklayarak istediğiniz şekilde reklam fırsatları ortaya koyabilirsiniz.

 

Sunulan seçeneklere bakarak bu kısım sağ menüde yer alır, uygulamayla alakası olup olmadığına en hızlı şekilde karar verebilirsiniz.

Uygulamada; internet sitelerinin verdikleri reklamlar, uygulamaların yer verdikleri tanıtım videoları ve tanıtıcı açıklamalı reklamları gibi reklam çeşitleri karşınıza gelmektedir.

 

Yayınlanan reklamlar içinde dikkat çekmesi gereken ayrıntı ise şunlar olarak karşımıza çıkacaktır;
Reklamlarda videolu reklamların sınırı en çok otuz saniyeyi geçmeyecek şekilde tasarlanmalıdır,
Reklamlar facebook üzerinden kurulmalı ve bağlantı yine facebook üzerinden olmalıdır,

 

İçerikler ya da kullanılan görsellerde ki boyutlar 600 – 600 ü geçmeyecek boyut ve ebatlarda içerikler ve görsellerden oluşmalıdır,

 

Açıklamalarda girilen metinler instagramın maksimum girdi kelimesi olan üç yüz kelimeyi kesinlikle aşmamalıdır,

 

İçeriklerde paylaşılan görsellerin üzerinde yer alan metin ve açıklamalar görselleri kapatmayacak nitelikte olmalıdır.

 

Uygulamaya reklam vermek girişimciler için takip edecekleri aşamaları elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık ancak bu yetersiz olursa herhangi bir reklam ajansına yönelmenize tavsiye edebilir ya da alt yapınızı sunan firmadan destek almanızı tavsiye ederiz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin