Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

İnstagram ile E-ticaret Satışlarını Arttırma. Günümüzde en çok kullanılan ve oldukça fazla kullanıcı barındıran sosyal medya platformlarından birisidir İnstagram.

 

Çekmiş olduğumuz fotoğrafları paylaşmanın yanı sıra bir e-ticaret uygulaması olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca instagram sosyal medya platformu üzerinden ciddi satışlar yapılmakta ve bunun yanı sıra reklam aracı olarak da kullanılmaktadır.

 

Eğer sizin de bir web siteniz var ise İnstagram sosyal medya platformunu kullanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İnstagram sosyal medya platformunu kullanarak satışlarımı nasıl arttırabilir diyor iseniz bugünkü yazımız tam size göre.

 

İnstagram ile E-ticaret Satışlarını Arttırmaİnstagram ile E-ticaret Satışlarını Arttırma

İnstagram satışlarınızı arttırmak için ilk önce hesabınızı güven duygusu verecek bir hale getirmelisiniz.

 

Bunu da iletişim bilgilerinizi, firmanız ve ürünleriniz ile bilgi vererek sağlayabilirsiniz. Elbette en önemlisi sayfanızın ismi marka isminiz ile uygun olmalıdır.

 

Markanızdan bağımsız, alakasız sayfa isimleri kullanıcılara kötü etkiler oluşturabilir.

 

Paylaşım yapacağınız ürün görselleriniz e-ticaret sitenizde nasıl kaliteli olması gerekiyor ise İnstagram hesabınızda da kaliteli ürün görselleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

Dikkat çekici görseller hazırlamalısınız. Ayrıca ürün fotoğraflarında ürünün ön planda olması gerektiğini unutmamalısınız.

 

İnstagram sosyal medya platformuna gelen yeni çoklu fotoğraf ekleme özelliği de en çok firmaların işine yaramaktadır.

 

Çoklu fotoğraf ekleme özelliği ile ürünün farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını paylaşabilirsiniz.

 

Bu sayede tüketicilerin de kafalarında oluşabilecek soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olacaksınız.

 

Sanal ortamda yapılan alışverişlerde tüketicinin kararını belirleyen en önemli unsurlardan birisi ürün görselleridir. Ürün görselleri ürünlerinizi tam anlamıyla yansıtmalıdır.

 

İnstagram ile E-ticaret Satışlarını Arttırma

Hesabınızı güven verecek ve ürünlerinizin de görsellerini ürünü tam anlamıyla yansıtacak şekilde ayarlamalarınızı yaptınız.

 

Daha sonra hedef kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir. Her şeyi herkese satamayacağımızı hepimiz biliyoruz. Hedef kitlenizi belirlerken ilk olarak cinsiyetten başlayabilirsiniz.

 

Satışını yaptığınız ürünler hangi cinsteki kişileri daha çok ilgilendirmektedir. Cinsiyet belirlemenizi yaptıktan sonra yaş aralığını belirlemeniz gerekir.

 

Ürünleriniz hangi yaş aralığında ki tüketicilerin daha fazla dikkatini çekebilirsiniz. Bunun gibi sektörünüze uygun olacak bir şekilde hedef kitle ayarlamalarınızı yaptıktan sonra çalışmalarınızı da bu doğrultuda yapmalısınız.

 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu maddeler dışında önemli olan diğer bir konu da müşterileriniz ile olan etkileşiminizdir.

 

Müşterilerinizden size gelen sorulara ve önerilere doğru bir şekilde yanıt vermeli ve tüm müşterilerinize de sanki tek müşterinizmiş gibi davranmalısınız.

 

İnstagram sosyal medya platformunda yeterinde takipçi sayısına ulaştıktan sonra onları web sitenize yönlendirmelisiniz. Bu şekilde İnstagram ile e-ticaret sitenizin satışlarını artışmış olacaksınız.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin