Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret sitelerinde havale ve kapıda ödeme, kredi kartlarını kullanmayı tercih etmeyen müşterileriniz için sunacağınız ödeme yöntemleridir. Müşteri sitenizden yaptığı alışverişin ödemesini sepet aşamasında havale ile veya kapıda ödeme ile yapacağını belirler ve sipariş tamamlanarak size bildirilir.

Kapıda ödeme yöntemini seçen müşteri ödemeyi kargo görevlisine yapar. Kargo firması ile yaptığınız anlaşmaya göre ödenen ücret size aktarılır.

Havale ile ödeme seçildiğinde ise müşteriden sipariş sonrasında havale yapması beklenir. Bunun için belirlenen süre genelde 3 iş günüdür. Bu süreyi dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.Havale ve Kapıda Ödeme

Müşteriniz banka hesabınıza havale yaptıktan sonra sitenizde bulunan havale bildirim formu ile size işlemi haber verir. Burada yapılan bildirim size e-posta yoluyla ve sitenizin admin paneliyle iletilmektedir. Bildirimin gerçek olup olmadığını banka hesabınızı kontrol ederek görebilirsiniz. Yapılan ödemenin ardından siparişi kargoya vererek müşterinize ulaştırabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin