Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

e-ticaret yazılımı

E-Ticaret Sitelerinin giderek yoğunlaşmasıyla beraber, bu ticari faaliyetleri sürdüren siteler için gerekli yazılım mevcut olmakla beraber, bu yazılımlara sahip olan ve geliştiricisi olan firmalar sayıca oldukça fazladır.

Donanımlı bir E-Ticaret sitesi kuracaksanız, öncelikle bir yazılıma sahip olmanız gerekmektedir.

 

Bir E-Ticaret sitesinin diğer web sitelerinden ayıran belli başlı özellikleri vardır. Bunlar, ürün tanıtımı, marka, indirimler, promosyonlar, site içi ve site dışı düzenlemeler, kar ve zarar gibi pek çok faktörlerdir.

Bu ayrımların farkında olduktan sonra, kuracağınız Ticari sitenin, kullanıcıya ve size nasıl bir katlı sağlayacağını ve beklentilerinizi saptamanız gerekmektedir.

Hangi E-Ticaret Yazılımını Seçmeliyim

Bu beklentiler dahilinde yazılımlarınızı seçmeniz en önemli kriterdir.

Seçeceğiniz yazılımlarda da bazı özelliklerin olması, ve buna göre yazılım seçimlerinizi yapmanız, beklentiniz dahilinde ticaretinizi olumlu etkileyecektir.

Bu yazılım ücretsiz, orta ücretli ve yüksek ücretli olmak üzere fiyat/performans olarak sınıflandırılmaktadır.

Öncelikle isteğiniz doğrultusuna denk olarak bütçeniz dahilinde yazılımları tercih etmeniz çok önemlidir.

 

Fakat yapacağınız bir ticari faaliyet olduğu için ve bunu da elektronik ortam düzeyinde yapacağınız için, ucuzluktan ziyade kalitenin ön planda olduğu bir yazılımı seçmeniz oldukça önemlidir.

Hangi E-Ticaret Yazılımını Seçmeliyim

Yazılım seçerken, yazılımın üreticisi ve sağlayıcı firma da çok önemlidir. Bu konuda çözümleyici, site geliştirici ve tam donanımlı bir yazılım ve yazılım

firması olması gerekmektedir.

Yazılım üretici firma ile geçmişteki sağladığı yazılımlara göz atarak ve iletişime geçerek, firmanın yazılım üretme ve geliştirme düzeyinde başarısını göz ardı etmeyiniz.

 

Ayrıca sunulan yazılım programında, yaşayacağınız en ufak ve en büyük soruna kadar, kısa sürede ve etkin bir biçimde destek sağlayan bir yazılım firmasını seçmeniz, yapacağınız ticari faaliyetlerde sürekliliği ve müşterilerinizi mağdur etmeyecek ve güvenini kazanacak bir E-Ticaret Sitesine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Müşteri Politikasını, müşterinin yanında olmaktan yana kullanan bir firma ile anlaşmanız, size katı kurallar koymayan bir firma ile anlaşmanız büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

 

Bu yazılımları seçerken mümkün oldukça referansları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Pek çok yazılım şirketinin yapay referanslar üretiyor olmasına rağmen, sitelerdeki “soft- eticaret” ibarelerine dikkat ediniz çünkü bu ibareler ile doğruluğu kanıtlanmış olur.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin