Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Hakkımızda Sayfası Nasıl HazırlanmalıGünümüzde çoğumuz internetten alışveriş alıveriş yapmaktayız. Peki bu online alışveriş sitelerinde müşteriler nelere dikkat eder?

 

Dikkatlerini çekmek için neler yapabiliriz? Ya da Dikkat çekici ve güvenilir bir hakkımızda sayfasını nasıl hazırlayabiliriz?

 

Hakkımızda sayfası ile e-ticaret sitenizin satışlarını arttırmanız mümkündür. Ancak çoğu e-ticaret site sahibi hakkımızda sayfasını bir formaliteden ibaret görüp baştan savma bir şekilde doldurabiliyor. Tabii bu durumda potansiyel müşterileriniz üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır. Hakkımızda sayfası e-ticaret sitenizde bulunan diğer unsurlar gibi işinizin ki başarısını doğrudan etkilemektedir.

 

E-ticaret sitelerinin olmazsa olmaz unsurlarından birisi de hakkımızda sayfasıdır. Bu gibi bilgi sayfaları oldukça önemlidir. Çünkü müşterilerinize kendinizi tanıtabildiğiniz ve hikâyenizi onlarla paylaşabildiğiniz bir sayfadır.

 

Hakkımızda sayfasında verdiğiniz hizmetler ve ürünleriniz ile ilgili bilgi vermenin yanı sıra vizyonunuzu, müşterilerinize verdiğiniz değeri ve amaçlarınızı gösterebileceğiniz bir sayfa alanıdır. Bu nedenle de hakkımızda sayfanızı iyi bir şekilde hazırlamanız ve ufak detaylara da yer vermeniz marka imajınız açısından oldukça önemlidir.

 

Hakkımızda Sayfası Nasıl Hazırlanmalı?

Hakkımızda sayfası ile sadece müşterilerinizin güvenini kazanmazsınız. Ayrıca Google’nin gözünde de hakkımızda sayfanızın ayrı bir değeri olacaktır.

 

SEO açısından da hakkımızda sayfanızın değeri bulunmaktadır. Ayrıca firmanız ile ilgili gerekli bilgilere ulaşılmasına da yardımcı olacaktır.

 

Müşterilere ulaşmak onlara firmanız hakkında fikir vermek ve iletişim bilgilerinizi sunmak bu sayfaların birincil amaçları arasında yer almaktadır. Peki, hakkımızda sayfası nasıl hazırlanır ve hakkımızda sayfası hazırlamak için neler yapabilirsiniz?

 

Hakkımızda sayfanızı hazırlarken bu sayfanın amacını belirleyin. Uluslar arası yatırım fonları ile ilişkiler içerisinde olmayı planlıyor iseniz resmi bir yazı stilini kullanmanızı öneririz. Ancak hakkımızda sayfası ile müşterileriniz ile iletişim kurmak ise amacınız resmi bir dil yerine daha samimi bir dil tercih etmenizi öneririz.

 

Hakkımızda Sayfası Nasıl Hazırlanmalı?

Hakkımızda sayfanızda hikâyenizden bahsedebilirsiniz. Firmanızı nasıl kurdunuz? Firmanızı kurma fikri nasıl ortaya çıktı?

 

Müşterilerinize nasıl bir hizmet sunmaya karar verdiniz? Bu gibi sorulara yanıt vererek hakkımızda sayfanızda kendi hikâyenizden bahsedebilirsiniz.

 

Ekibinizi de hakkımızda sayfanızda tanıtın. E-ticaret sitenizin sadece bir web sitesi olmadığını arkasında çalışan ekibiniz olduğunu gösterebilirsiniz. Müşterileriniz alışveriş yaparken sizi ve firmanızı tanımak isteyecektir.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin