Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Güven Engelini Aşacak İçerikler Nasıl ÜretilirGüven Engelini Aşacak İçerikler Nasıl Üretilir? İçerik pazarlamasında internet kullanıcılarının güvenlerini kazanmak oldukça önemlidir.

 

Kullanıcıları yanıltmayan, onlara değer katan ve aradıkları bilgilere ulaşabilecekleri içerikler oluşturmaya başladığınız zaman sadık birer takipçi kitlesine ulaşma fırsatını da elde edebilirsiniz.

 

Kaliteli ve doğru içerikler oluşturmanız güven engelini aşabilmeniz için sizlere oldukça faydalı olacaktır. Peki içeriklerde olması gereken temel özellikler nelerdir?

Güven Engelini Aşacak İçerikler Nasıl Üretilir?

Ulaşılabilir olması: İçeriklerinizi oluşturdunuz. Daha sonra kullanıcıların bu içeriklere kolay ulaşabilir veya bu içerikler ile ilgili sizlere sorular sorabiliyor olması gerekir.

 

Ulaşılabilir olmak oluşturmuş olduğunuz içeriklerin arkasında durmanızı sağlamaktadır.

 

Bunun yanı sıra içeriği oluşturan kişinin ismini de belirtmeniz içeriği kişiselleştirecektir.

 

İçeriği okuyacak kişi bir şirket yerine bir kişi ile muhatap olduğunu bilmesi okurun o içeriğe daha çok güvenmesine katkı sağlayacaktır.

Güven Engelini Aşacak İçerikler Nasıl Üretilir

Şeffaf olması: İçerikteki bilgilerin şeffaf olması, firmanın iç yüzünü tüketicilere yansıtması ve tüketicileri yanıltmaması güvenilirliğinizi arttıracaktır.

 

Eğitici olması: Oluşturmuş olduğunuz içeriklerde okuyuculara bilgi sunmanız, eğitici olmanız ve okuyuculara birer değer katmanız oldukça önemli bir konudur.

 

Okuyuculara yüzeysel konu ile ilgili yeteri kadar değil de konuyu detaylı ve bilgi verici içerikler oluşturmanız güvenilirliğinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.

 

Evet, yukarıda bahsetmiş olduğumuz 3 madde içerikler üretirken üzerlerinde durmanız gereken temel unsurlardır.

 

Tabii bu 3 temel unsur dışında içerik oluştururken dikkat etmeniz gereken başka maddeler de bulunmaktadır. Birazda bu maddeleri ele alalım.

Güven Engelini Aşacak İçerikler Nasıl Üretilir?

Süreklilik

Güven konusunda süreklilik de önemli bir rol oynamaktadır. Belirli bir süre içerisinde içerikler yayınladıktan sonra duraklamanız yanlış bir davranış olacaktır.

 

Bu durum takipçileriniz ile aranızda ki güveni zedeleyecektir. Online olarak yapacağınız içerik paylaşımlarında süreklilik bu durumdan dolayı oldukça önemlidir.

 

Kendi Reklamınızı Yapmayın

İçerik paylaşımlarınız da okuyucuların güvenini kazanmak için kendi reklamlarınızı yapmaktan kaçınmalısınız.

 

İçeriklerinizde kendi reklamlarınız yaptığınız zaman okuyucuların güvenlerini kaybedebilirsiniz.

 

Okuyucular içerikleriniz de kendi reklamınızı yaptığınız için bu içeriklerin doğruluğundan kuşkulanacaklardır.

 

Gerçek Durumlar Üzerinde Durun

Eğer içerikleriniz de ürün ve hizmetleriniz üzerinde duruyorsanız gerçek durumlar üzerinde durup bunlara çözüm önerileri getirmelisiniz.

 

Yani ürünlerin nasıl kullanılacağı değil de ürünleri kullanıp ne tarz sorunlar ile ilgili karşı karşıya kaldıkları ve bu sorunlarda neler yapabilecekleri ile ilgili çözümler sunmanız okuyucuların güvenlerini kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin