Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Google İşletmelere Yönelik Geliştirmiş Olduğu yapay zeka asistanı Springboard’ u anlatmıştır.

 

Teknolojinin önde gelen arama motorları arasında yerini bulan Google, yapay zeka uygulamalarının şirketler tarafından oldukça ciddi bir yer tuttuğunu düşünmekte ve hala daha açıklamaları yapılan yapay zeka asistanı uygulaması olan Springboard çalışmasını sürdürmektedir.

google işletmelerGoogle İşletmelere Yönelik Springboard’ u Geliştirdi

Çalışma etkisini yapay zeka alt yapısından meydana getiren akıllı bir uygulamadır. Google uygulamalarından hizmet alan her şirketin işlemlerini daha basit bir hale getirmeyi hedefleyen uygulama Google Now gelişmelerinin şirketler alanında ki uygulaması olarak değerlendirilmektedir.

 

Değişik Google çalışmaları için tek taraflı ara yüzü mevcut olan uygulama yapılan aramalar da yapay zeka tabanlı bir filtreme sistemiyle en mantıklı cevapları bulmayı vaat etmektedir.

Google’ ın Mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı PrabhakarRaghava’ nın yapmış olduğu açıklamalara göre bir veri çalışanı her hafta tam bir gün boyunca verileri arama ve derleme işiyle uğraşmaktadır.

 

Tam da bu aşamada arama motoru uygulaması devreye girmekte ve aramalar için harcanan sürenin minimuma indirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Google İşletmelere Yönelik Springboard’ u Geliştirdi

Bunun yanış sıra arama yapmalarına gerek kalmadan şirketlere onlara yarayacak bilgilerin ve önerilerin paylaşılmasını sağlamaktadır.

Bugünlerde az sayıda şirket tarafından kullanılan uygulamanın deneme süresini talep etmeniz dahilinde kullanmanız mümkündür. Google tarafından yapılan bir diğer yenilik olarak Google Sites karşımıza çıkmaktadır.

 

Son zamanlarda şirketler için yeni web sitesi oluşturmak isteyen çalışanlar sürükle- bırak ya da gerçek zamanlı ortak çalışma gibi özelliklerden yarar sağlayabilecektir.

google işletmelerGoogle İşletmelere Yönelik Springboard’ u Geliştirdi

Bunun yanı sıra Google Sites artık gelişmiş tasarımlarla çalışacak özellikte olacak ve bu çalışmalar ilk etapta sadece Google AppsforWork müşterilerine kullanıma sunulacaktır.

 

Ancak yine de bu uygulamayı kullanmak isteyen şirketler için Google üzerinden deneme sürümüne başvurmaları mümkündür.

 

Önceki zamanlarda ücretsiz olarak Google kullanıcılarına açılan bu uygulama oldukça kolay bir kullanıma sahip olan, yardım sayfaları ile merak edilen soruların yanıtlarını alabileceğiniz kurumsal ya da kişisel web sitesi kurmak isteyenlere kolaylık sağlayan ve vakit kazandıran bir uygulamaydı.

 

Yapılan son gelişmeler doğrultusunda ücretli olup olmayacağı ve ne değişiklikler meydana geleceği yakın zamanda ortaya çıkacaktır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin