Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Google Adwords ile Satışlarınızı Arttırma İpuçlarıDijital pazarlama uzmanları tarafından sitelere uygulanan bu çalışmaları e-ticaret yöneticilerinin nasıl yapması gerektiğini en basit haliyle ele aldık.

 

İlk etapta e-ticaret siteniz için müşteri deneyimin üst kademe de olduğu bir site kurmanız gerekmektedir. Bu kapsamda sitenizin internetten anlamayan kişiler için dahi kolay anlaşılabilir düzeyde olması gerekmektedir.

 

Kullanıcı deneyimi üst kademe olduğu sitenizi yaptırdıktan ya da size uygun e-ticaret paketini aldıktan sonra internetten en çok satışı gerçekleştirilen ürünleri internet ortamında aratarak o ürünlerde yoğun reklam ve kampanyalar düzenlemeniz gerekmektedir.

 

Sektörünüz ile ilgili Rakip analizini yaptıktan sonra en çok hangi kategorilerde arama motorları ya da sosyal ağlar ne gibi reklamlar döndüğünü iyice anlayarak ilk etapta siz de reklam çalışmalarınızı bu şekilde yapabilirsiniz.

 

Google Adwords ile Satışlarınızı Arttırma İpuçları

Google Adwors’ e kayıt olarak reklam kampanyanızı düzenleyebilir ve reklam faaliyetlerinize hız getirebilirsiniz. Facebook üzerinden ise filtreleme yaparak hedef kitlenize uygun kriterlerde ki kullanıcılara erişim sağlayabilirsiniz.

 

Sitenizi yeni açmış bir girişimci iseniz öncelikle denemeniz kapsamında 50 ya da 100 TL maliyetli reklamlarla çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

 

50 TL’ lik reklamlardan 100 ya da 150 liralık bir sipariş gelmesi halinde reklam bütçenizi arttırma yoluna gidebilirsiniz ancak bu çalışmalarda dikkat etmeniz gereken satılması imkansız olan ürünleri seçmeniz halinde olumsuz sonuçlar doğurarak size mali kayıplara neden olacaktır. Bu nedenle bu konuda uzman birinden yardım alarak ya da bir adwors danışmanını işe alarak sizin aylık bütçelerinizi düzenlemesini ve çok satış gelen kelimelerinizi belirlemesi ve bu sayede daha çok satış yapmanızı sağlayabilirsiniz.

 

Google Adwords ile Satışlarınızı Arttırma İpuçları

Diğer reklamcılık çalışması arasında satış ortaklığı ya da üyelik başına ödeme yapılan reklam modeli yer almaktadır. Bu şekilde çalışmaların sürdüren birçok Türk ve Yabancı site örnekleri mevcuttur.

 

Bu siteler içinde en bilinir olanlarına kaydolarak gerçek üyelerin geldiğimi görmeniz halinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu çalışmada iş garantidir. Satış için ortaklık yapmakta olduğunuz şirketin yayıncıları tarafından sizin yapmış olduğunuz her satış üzerinden belirli miktarda komisyon ödemeniz yer alır. Bu model de sitenize çok sayıda kullanıcı gelse de önemli olan satış yapmanızdır.

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin