Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Her insanın birbirinden farklı özellikleri vardır. Ama girişimci olmak için insanlarda olan bazı özellikler diğerlerinden daha fazla önemlidir. Eğer girişimci olmak istiyorsanız ve bir girişimci olmak için bu özellikleri daha sonra edinirim diye bir düşünceniz olabilir. Fakat bazı belli başlı özelliklere girişimci olma yolunun başındayken sahip olmanız gerekir. Şimdi size bu özellikleri yazacağız.

  • Girişimci Olmak İçin ; Yaratıcı OlmakGirişimci Olmak İçin

Bir girişimcide olması gereken en önemli özelliklerden biri de yaratıcı olmaktır. Bir girişimci bir başkasının düşünemediğini düşünmeli, daha farklı projeler üretmeli, önemli olan ve henüz ortaya çıkamamış ve ya çıkmamış ihtiyaçlara çare olabilecek olan bir projeyi şimdiden hazırlayabilmeli, bir açığı görüp hemen onun çözümünü ortaya koyabilmelidir. Şu an çok popüler ve dünyanın en büyük kuruluşlarından olan Facebook ve de Youtube de böyle bir özelliğin ürünü olmaktadır.

  • Girişimci Olmak İçin ; İleri Görüşlülük

İleri görüşlülük bir girişimci için çok önemlidir. Eğer bir proje yapıyorsanız bu projenin yarının şartlarında nasıl olacağını ve ya yarının şartlarında başarılı olup olmayacağını önden görebilmelidir.

  • Girişimci Olmak İçin; Azim

Bir girişimci her daim azimli olmalıdır. Eğer bir proje durumunda en dibe battıysanız karşınıza iki seçenek gelir. Ya her şeyden vazgeçersiniz ya da azimli bir şekilde yolunuza devam edip risk alırsınız. Her zaman risk alarak azimle yolunuza devam etmelisiniz.

  • Girişimci Olmak İçin; Özgüven

Bir girişimci her daim kendine güvenip risk almayı bilmelidir. Her zaman risk alıp kararlarını sonuna kadar uygulamalıdır. Girişimcinin özgüveni yoksa alacağı bir karar onun için çok zordur. Ama bir girişimci her zaman risk almaktan korkmamalı ve aldığı kararları uygulayabilmelidir.

  • Girişimci Olmak İçin; Disiplin

Bir girişimci her zaman çalışkan bir yapıda olmalıdır. Bir girişimcinin asla düşünmemesi gereken şeyler kolay yoldan para kazanmak, kimseye hizmet etmemek, işin patronu olma mantığıdır. Bir girişimci asla böyle düşünmemelidir. Girişimci her zaman çalışarak bir yerlere varmalıdır. Bir girişimci için disiplinli çalışmak her zaman 1. Sırada olmalıdır.

  • Girişimci Olmak İçin; Liderlik 

Eğer işinizi bir gurupla beraber yapıyorsanız diğer çoğu girişimciden daha şanslısınızdır. Siz bu ekibin başında olacağınız için liderlik çok önemlidir. Girişimcilerin özellikleri arasında lider ruhlu olduklarına dair söylentiler yer alır.

 

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin