Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret sitesinde geri dönüşümü arttıran ya da satın alma algısını olumsuz etkileyen önemli noktalardan bir tanesi de ürün detay sayfalarıdır. Ürün detay sayfanızın düzeni ile kullanıcılarınıza güven verebilirsiniz. Etkili bir ürün detay sayfasında neler olması gerektiğine dair bilgilere bir göz atalım…

ETKİLİ BİR ÜRÜN DETAY SAYFASI NASIL OLMALIDIR?

Ürün Fotoğrafları

Ürünü sattıran, ürünle alakalı güven sağlayan unsurlardan en önemlisi ürün görselidir. E-ticaret sitenizde ürün fotoğraflarınızı özellikle cep telefonu ile çekmeniz önerilmemektedir. İşlenmemiş büyük boyutlu fotoğraflar yüklemekten kaçınmalısınız ki bu e-ticaret sitenizin hızını da olumsuz etkileyebilir. Soluk, karanlık ürün fotoğrafları kullanmaktan kaçının. Ürün fotoğraflarınız her açıdan detaylı olarak gösterilmelidir. Ürün görsellerinizi tek bir görsel olarak sınırlandırmanızdan kaçınmalısınız.

 

 

Ürün Açıklamaları

Hem e-ticaret sitenizin iyi performans göstermesini sağlayacak unsurlardan biridir. Ürününüz ile ilgili detaylı açıklamalara kesinlikle yer ayırmanız gerekmektedir. Kullanım koşulları, kullanım ya da tanıtım videosu, ek görseller ile zenginleştirebilirsiniz.

 Ürün İsimleri

Ürün isimlerini çok uzun yazmak yerine kısa, net ve anlaşılır şekilde yazmanız daha faydalı olacaktır. Ürün isimleriniz arama motorlarındaki performansınızı etkileyen unsurlardan biri olduğunu unutmamanız ve düzenleme yaparken bunu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

ETKİLİ BİR ÜRÜN DETAY SAYFASI NASIL OLMALIDIR?

Ürün Yorumları

Ziyaretçilerinize veya kullanıcılarınıza güven duygusu yaratmanın en etkili yollarından biride gerçek kullanıcı yorumlarına sitenizde yer vermeniz gerektiğidir. Kullanıcı yorumları ilgili ürün detay sayfasının olmazsa olmazlarındandır.

Banner Yerleşimleri

İndirimlerinizi veya kampanyalarınızı bannerlar ile ürün detay sayfanızda uygun yere koyarak duyurabilirsiniz. Ürün fotoğraflarınızı arka plana atacak şekilde ürün fotoğrafının yanına herhangi bir banner eklememek, aşırı renkli bir siteniz var ise genel konseptinin dışında göz yoran görsellerden kaçınmalı, karmaşa yaratacak, düzenden uzak görseller yerine daha mesajınızı direk ileten görseller kullanmanız ve görsellere ilgili içeriklerin linklerini vermenizde önemli bir unsurdur.

İlgili Ürünler

Ana ürün yanında yani satacağınız ürünün yanında satın alınabilecek ana ürün ile bağlantılı ya da ana ürünün bağlı olduğu kategorideki diğer indirimli veya kampanyalı vb. ürünleri ürün detay sayfanızda benzer ya da ilgili ürünler başlığı altında sergilemekte sepet oranlarınızı yükseltmenize yardımcı olacaktır.

Harekete Geçir Butonlar

Sepete ekle, satın al, ön sipariş ver gibi kullanıcılarınızı yönlendirecek harekete geçmelerine teşvik edecek butonlar ekleyebilirsiniz.

Sosyal Medya İkonları

Facebook, İnstagram, Google+, Twitter vb. ziyaretçilerin veya kullanıcılarınızın sosyal medya araçlarında inceledikleri ürünü paylaşabilmelerini sağlamanız önemli bir detaydır. Ayrıca sosyal medya paylaş kampanyaları yaratarak ziyaretçilerin sitenizle etkileşime geçmelerine yardımcı olabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin