Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

İçerik pazarlama kullanıcılarla iletişime geçerek, marka bilinirliğini arttırma ve tanıtım yaparken müşterilerinizle etkileşime geçebileceğiniz bir kanaldır.

Etkileşimlerinizi Yükseltecek Pazarlama Taktikleri

Doğru adımlar atıldığında şirketinize önemli ölçüde katkı sağlar.

 

İçerik pazarlama çalışmaları yapılırken günümüz koşullarını değerlendirerek atacağımız adımlara karar vermek , farklı yöntemler kullanmak geri döşümün daha hızlı ve etkili olmasını sağlayacağı gibi müşterilerinizle etkileşimlerinizi de yükseltmenize yardımcı olur.

Etkileşimlerinizi Yükseltecek Pazarlama Taktikleri

Müşterilerinizin etkileşim oranları dönem koşulları dönem popülaritesine göre değişebilmektedir. Bu nedenle gündemi takip edip güncel olaylara ayak uydurmanız gerekebilir.

 

Bu yazımızla etkileşimlerinizi arttırmanıza yardımcı konuları paylaşmış olacağız.

 

Günümüzde video içeriklerine olan ilginin birdenbire artması ve video içeriklerinin bir çok etkileşim tarzından daha fazla tercih edilmesi firmalarda video içeriklerine yönelmiş durumda.

 

Blog hazırlarken de yaptığımız gibi videolarımıza içerik üretirken video serileri oluşturmak, uzun ve kısa vadede kullanıcılara farlı bir biçimde ulaşmanızı sağlar.

Etkileşimlerinizi Yükseltecek Pazarlama TaktikleriEtkileşimlerinizi Yükseltecek Pazarlama Taktikleri

Örneğin sitenizde Kehribar Bebek Diş Kolyesi ürünleri sattığınızı düşünelim. Video serilerinizi oluştururken;  günlük ipuçları, ürünlerin kullanımıyla ilgili bilgiler, deneyimi aktaran videolar ve soru cevap videoları gibi konu başlıkları üzerinden ilerleyebilirsiniz.

 

Güncel ve belirli bir takipçi kitlesine sahip ve kendi orijinal içeriklerini oluşturan içerik üreticileriyle çalışmak hem sosyal medya paylaşım oranınızda yükselmeye ve doğru oranda da tanınmaya başlarsınız.

 

hem de kişiler sizler yerine yaratıcı ve eğlenceli içerikler oluşturarak marka bilinirliğinin artmasına yardımcı olurlar.

 

kullanıcılara bir şeyler katmak, onlarla bilgi paylaşmak ve onların hayatında bir yere değinmek içeriklerinizin kalitesini en çok arttıran durumlardan bir tanesidir.

Uzun içerikler SEO konusunda sıralamanızı yükseltmenizi sağlar hem de ilgili kullanıcılara konu hakkında bilgiler sunmanıza olanak tanır.

 

İnstagram hikayeler ve canlı yayın özellikleri şu an en popüler uygulamalar arasında yer alıyor yakın bir zamanda facebook da  gelen canlı yayın özelliğini kullanmak içeriklerinizin erişimini önemli bir biçimde arttıracaktır.

 

video serilerinizde olacağı gibi canlı yayın ve hikaye gibi özelliklerden değişik etkinlikler,kampanyalar, bilgilendirici içerikler paylaşabilir yada ürün tanıtımları yapabilirsiniz.

 

Canlı yayın üzerinden de takipçileriniz ile doğrudan etkileşime geçmenizi sağlar.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin