Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticarette Ürün Fotoğraflarının Kaliteli OlmasıE-ticarette Ürün Fotoğraflarının Kaliteli Olması Neden Önemli? Bugün sizler için bu konuyu ele alacağız. Online alışveriş sitenizin ana sayfasını fiziki mağazanızın vitrini olarak da  düşünebilirsiniz.

 

Alışveriş siteniz üzerindeki bütün ürün fotoğraflarınız da, vitrininizde sergilediğiniz ürünlerdir. Bundan dolayı da ürün fotoğraflarına önem vermeniz gerekir.

 

E-ticarette ürün fotoğraflarının kaliteli olması yeni girişimler veya hali hazırda satışta olan bazı e-ticaret siteleri ürün fotoğraflarının önemini göz ardı etmektedirler. Ancak müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürünleri en iyi şekilde göstermeniz gerekir.  Bunun haricinde geri dönüşüm oranlarınız ciddi ölçüde azalacaktır.

 

Sitenizde bulunan ürün fotoğraflarını elde etmenin birçok farklı yolu bulunmaktadır. Tedarikçilerinizin internet sitelerinden bu ürünlerin fotoğraflarını kolayca alabilirsiniz. Eğer fotoğraf çekimi için imkânınız var ise ürün fotoğraflarınızı kendiniz çekebilir ya da bir dijital ajans firması veya fotoğrafçı ile anlaşarak ürünlerinizin fotoğraflarını onlara çektirebilirsiniz.

 

Burada en önemli olan husus sizin için çok iyi sonucu verecek olan çözümün üstünde durmanızdır. Bir fotoğrafçı veya dijital ajans firması ile anlaşmak kendi firmanız için biraz maliyetli olabilir. Ancak ürünlerinizin fotoğrafları kaliteli ve net olmadığı sürece sitenizde ki ürünlerinizi satamazsınız.

 

Kendi imkânlarınız ile de ürün fotoğraflarınızı çekmeniz elbette mümkün. Tabi bunun için ilk önce profesyonel bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacak. Daha sonra ister beyaz arka fon ile isterseniz dış çekim ile ürünlerinizin resimlerini çekebilirsiniz.

 

E-ticarette Ürün Fotoğraflarının Kaliteli Olması Neden Önemli?

Tedarikçiler toplu olarak birçok firmaya ürün verdikleri için tedarikçilerin ürün fotoğraflarını kullanmanızı tavsiye etmeyiz.

 

Sizinle aynı sektörde olan birden fazla site ile ürün resimleriniz aynı olacak, ayrıca tedarikçiler ürün görsellerine pek dikkat etmedikleri için sitenizde kalitesi düşük ürün resimleri olabilir. Bu da müşterilerinizin dikkatini çekmeyecektir.

 

E-ticaret sitenizde sergilediğiniz ürünlerin resimlerinin çözünürlüklerinin yüksek olması oldukça önemlidir. Çünkü günümüzde görsellik oldukça önem kazanmaktadır. Bu nedenle alışveriş sitelerinin tasarımların da büyük fotoğrafların kullanılması oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.

 

E-ticarette Ürün Fotoğraflarının Kaliteli Olması Neden Önemli?

Düşük çözünürlüklü fotoğraflar müşterilerinizin ürünlerinizi yeteri kadar inceleyemedikleri için dikkatlerini çekmeyeceği gibi sitenizden de alışveriş yapmayacaklardır.

 

  • E-ticaret sitenizde sergilediğiniz bir ürünün farklı açılardan fotoğraflarını çekmelisiniz.
  • Giyim sektörü ile ilgili ürün satışı yapıyor iseniz ürünlerin görsellerini manken üzerinde ve boydan çekmenizi tavsiye ederiz.
  • E-ticaret sitenizde sergilediğiniz ürünlerin öne çıkan detaylarını göstermek için yakın çekim yapmalısınız.
  • Ürünlerinizi beyaz arka fon yerine doğal bir ortamda çekim yapmanız müşterilerinizin dikkatini çekecektir.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin