Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Web siteleri genellikle talep yaratmayı hedefler ve ona göre strateji belirlerler. Aşağıda, ileri düzeyde dijital pazarlama çalışmalarında dünyanın büyük şirketlerinin stratejik uygulamaları verilmektedir.

Dijital Markacılar :

Marka değerini ve daha derin müşteri bağlılığını önemseyen tüketim ürünleri firmaları kullanmaktadır. Müşterileri markalarına bağlayacak klasik yöntemler yerine dijital çoklu medya uygulamalarına kaymaktadırlar. Ana sorun; yeni müşteri çekerken, mevcutlarda daha fazla marka bağlılığı yaratmaktır.

• Marka, marka değerini yenileme, derin müşteri entegrasyonu
• Yeni müşteri, çoklu marka deneyimi

strateji

Müşteri Deneyimi Tasarımcıları:

Müşteri verisi ve öngörüleri ile baştan sona üst düzeyde müşteri deneyimi sunmaya çalışan firmalar kullanmaktadır. Müşterilerle etkileşim yollarını geliştirmek, çeşitli noktalarda müşteriye hizmet sunmak yoluyla sürekli bir diyalog ve marka bağımlısı müşteri yaratmak istemektedirler. Örneğin Virgin firmasının sık uçan müşterilerine uçuşta farklı içerikle, gittikleri şehirdeki lokanta değerlendirmelerini sunması iyi bir örnektir.

• Müşterilere baştan sona kesintisiz deneyim sunma
• Online diyalog, müşteri bağımlılığı

Talep Yaratıcılar:

Perakendeciler bu gruptadır. Online trafik çekmek ve çeşitli kanallardaki müşterilerin satışa dönüşmesine odaklıdırlar. Tüm dijital araçlar (web sitesi tasarımı, arama motoru optimizasyonu, mobille bağlanılan aplikasyonlar ve sosyal medyadaki bağlantılar) satışı artırmaya ve bağlılığı sağlamaya yöneliktir. Dijital markacılara kıyasla içerikte çok derinleşmeden temelde satışı artırmaya çalışırlar.

• Online trafik çekme, satışa dönüştürme
• Satışı ve müşteri bağımlılığını artırma

Ürün İnovatörleri:

Firmanın yeni dijital ürün ve hizmetleri tespit etmesi, geliştirmesi ve satışa sunması için dijital pazarlamayı kullanırlar. İnovasyon çalışması başlatılabilecek fikirler müşteri öngörülerinden dijital etkileşimle hızla öğrenilebilir.

• Yeni ürün ve hizmet çıkarmak için fırsatları belirleme, geliştirme


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin