Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret sitesi kurmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Günümüzde ticaret eski zamanlara göre çok farklı boyutlar kazandı. Artık küçük bir yerde ticaret yapsan bile elektronik ticaretle milyonlara ulaşmak mümkün. Şirketlerin büyümesi ve gelişmesinin yolu artık elektronik ticaretten geçiyor.

 

Peki e-ticaret sitesi nasıl kurabilirim

E-ticaret sitesi kurabilmemiz için izlememiz gereken yolları değerlendirdik. Online Mağaza kurmak için şirket kurma zorunluluğu vardır. Ticaret yapmak, sermaye ve satışlarını artırmak için, günümüzde girişimciler arayışlar içindedir.

 

Online alışveriş sitelerinin artması ile rekabet artmış ve sıcak satışta azalma olmaktadır. Bundan dolayı internette ürün satabilmek için şirket kurmak kaçınılmaz olmuştur.

 

Alan adı ve hosting hesabı alma gerekliliği vardır. Dijital mağaza için bir isim ve o isim üzerine kurulacak bir hosting hesabı olması gerekir.

 

Kurumsal kimlik için şirketin kurulumu sırasında domain(alan adı) ile kurulu olması çok faydalı olacaktır. Kurulacak site için belirlenecek isimde önemlidir. Çünkü bu isim firmanın kurumsal imajı olacaktır.

 

Kurulacak sitenin hedeflediği satış ne olacağı da çok önemli. Kurulan e-ticaret sitesini yayınlamadan önce elimizden geldiğince detaylı bir iş planı hazırlamamız gerekiyor. Bu süreçte işin nasıl büyütülmesi konusunda gerçekçi fikirleriniz olmalı.

 

Eğer yok ise rakip sitelerden pazar tahminleri alınabilir. Bir satış hedefinin olması gerekir, aksi durumda yatırım yapılacak miktarda netleşmez. Bu durum ise yapılacak harcamaların yetersiz kalmasına neden olur.

 

Sitenin güncellemeleri ve bakımı nasıl yapılacak?

Güncelleme ve yenilikler e-ticaret sitesi için çok önemli. Site yayınlandıktan sonra sürekli güncellemeler ve yenilikler yapılması gerekli ve bu günce-ticaret sitesi kurmakelleme ve yeniliklerin planının site yayınlanmadan önce yapılması çok önemli.

Alt yapı sağlayıcı firmalarla bu durumla ilgili iş birliği yapılabilir.

 

Ürün güncelleme konusundaki işgücü nasıl karşılanacak?

Bir e-ticaret sitesine çok sayıda ürün bilgisi ve çok sayıda ürün fotoğrafı yüklenmesi gerektiğinde bu olay son derece zahmetli olduğu için çok fazla vakit alabilir.

 

Bu konuya pratik bir çözüm bulunması ve işlerin hızını arttırmak açısından bu konuyla ilgili kişileri istihdam etmek ve iş planını doğru yapmak gerekmektedir.

 

Değerlendirmeler ve müşteri yorumları nasıl değerlendirilecek?

Potansiyel müşterilerimize güven duygusunu sağlayabilmemiz için e- ticaret sitemizdeki değerlendirmeler ve müşteri yorumları çok önemlidir. Yapılan yorumlar sitemize ilk defa girecek bir müşteriyi o ürün için olumlu ya da olumsuz etkileyebilir.

 

Bu nedenle e-ticaret sitesiniz yayınlanmadan önce bu konu hakkında profesyonel yardım alıp almayacağınızın kararını verip değerlendirmeler ve müşteri yorumlarınıza sitenizde yer vermelisiniz.

 

 Müşterilerinizin kişisel bilgileri nasıl korunacak?

Müşterilerinizin ödeme biçimlerini düşünmeli, müşterilerin kişisel bilgilerinin nasıl korunacağını hesaba katmalı ve sahtecilik hakkında alacağınız önlemleri planlamalısınız.

 

Bu konuyla ilgili olarak; e-ticaret sitenizden alışveriş yapan müşterilerin kişisel bilgilerini korumak için SSL gibi bir şifreleme sertifikasıyla çalışmanızda büyük  yarar var.

 

Potansiyel müşterilerinizin size güvenini artırmak için sitenizin ana sayfasında müşterilerin kişisel bilgilerinin bir koruma sistemiyle koruduğunuzu belirtmeniz güvenilirlik açısından  faydalı olacaktır.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin