Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret Siteleri Yıllık Mı Ödeniyor?E-ticaret Siteleri Yıllık Mı Ödeniyor? sorusu e-ticaret paketi almak isteyen ya da özel yazılım satın almak isteyen girişimcilerin akılları kurcalayan soruların başında gelmektedir. Bu sorunun cevabı ödemelerin yıllık yapıldığı yönündedir. E-ticaret paketleri kullanmak kira vermekle aynı görülebilir. E-ticaret sektörüne adım atarken ilk etapta kendinize ve ihtiyaçlarınıza uygun e-ticaret paketini seçerek işe başlıyorsunuz ve paket içinde size sunulan özellik ve seçeneklerin karşılığı olan fiyatın ödemesini yapıyorsunuz.

Bu ödeme içinde paket içinde sunulan özellik ve avantajlara ek olarak alan ismi (domain), Hosting (sunucu giderleri), Teknik destek hizmeti, SEO hizmetleri, SSL sertifikası ve diğer güvenlik önlemleri dahil edilmektedir. Kullanıcılar ve e-ticaret paketi sunan firmalar arasında yapılan sözleşmeler bir senelik olup devam etmeniz dahilin de paketiniz yani lisansınız yeniden güncellenerek hizmet almaya devam etmek için paketiniz için belirlen yıllık yenileme miktarını ödersiniz.

E-ticaret Siteleri Yıllık Mı Ödeniyor?E-ticaret Siteleri Yıllık Mı Ödeniyor?

Yıllık yenileme ödemeleri bazı e-ticaret şirketlerinde her paket için sahipken bazı e-ticaret şirketlerinde seçilen pakete göre yenileme ödemeleri de değişiklik göstermektedir. Bunu belirleyen etken pakette size sunulacak özelliklerdir. Ödemeler çoğu firmalar da USD cinsinden fiyatlandırılmaktadır ancak bizim paketlerimiz TL üzerinden fiyatlandırılmıştır. RGS Yazılım e-ticaret paketlerinde de yıllık yenileme ödemeleri değişiklik göstermektedir. Dilerseniz bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilir e-ticaret danışmanlarımızdan gerekli cevapları alabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri Yıllık Mı Ödeniyor?

Yıllık yenileme bedeli nedir? Yıllık yenileme bedeli e-ticaret firmalarının paket lisanslarının bir senelik sözleşmesinin dolmasıyla gelecek sene için hizmet almaya devam etmek, güncellemelerden faydalanmak, verilerin koruma altına alınması ve yedeklenmesine yönelik çalışmalar, SSL Sertifikasını uzatmak için yapmış oldukları ödemelerdir. Hosting de bu ödeme içine dahil edilmektedir. E-ticaret sitelerinin devamı için bu ödemelerin yapılması şarttır. Dilerseniz aradaki farkı ödeyerek istediğiniz diğer üst paketlere de geçiş yapma hakkınız mevcuttur. Girişimciler için ilk etapta bu maliyetler göz korkutucu gelse ya da geri adım atmalarına neden olsa dahi firmaların sunmuş olduğu avantajlar ve taksit imkanlarıyla girişimleri gerçeğe dönüştürmek artık hayal olmaktan çıkmaktadır. Detaylı bilgi için bizi arayabilir ya da numaranızı ileterek size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin