Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Markaların bünyelerinde barındırdığı blogların aslında ürünlerin tanıtımı, reklamının yapılmasının aksine, tamamen kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla kurulan ve güncel bilgiler ile müşterilerin hem bilgi sahibi olmasının yanında keyifli zaman geçirdikleri bir mecradır.

Kullanıcıların sıklıkla ziyaret edebileceği bir blog, ancak kullanıcı etkileşimli bir yapıya sahip olmasından geçer.

e-ticaret siteleri

E-ticaret siteleri kullanıcıların sadece yayımlanan makale ve içerikleri okuyup kenara çekilmesini beklemek yerine, kullanıcı iletişimle, sürekli etkileşim halinde olan ve müşterilerin de söz hakkına sahip olması gerekir.

Blog açmadan önce, hangi konularda paylaşımlar yapmanıza karar vermeniz gerekiyor.

Keyifli vakit geçirebilmeleri için, blogların bir ürün tanıtım ya da kurumun sürekli ön plana çıkarıldığı bir yer olmaması  gerekmektedir.

 

E-Ticaret Sitelerinde Blok Kullanımının Faydaları

Blog kullanımı sitelere organik bir trafik akışı sağlamaktadır. Bunun anlamı ise kurularak başarılı bir bloğun, site içerisinde sadık bir kitleyi de beraberinde getirerek olmasıdır.

Bunun yanı sıra, yeni ziyaretçileri  kazanmak için arama motorları aracılığıyla sağlıyor ve böylelikle düzenlemelere ayıracağınız maliyetlerin de azalmasına yardımı olmaktadır.

Ürünü kullanmış olan kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlar inanın pek çok şaşalı reklamlardan çok daha etkili olmaktadır. Görseller ile birlikte yazılmış gerçekçi bir yazı her zaman daha etkili olmayı başarmıştır.

İnsanların ticaret sitelerinin dışında bile reklama boğulduğu bir ayrı gerçektir.

Amacınız sadece ürünü satmak anlamında lanse ederseniz kitle kaybına yol açarsınız.

Ürün hakkında detaylı ve yararlı bilgileri site içerisinde düzenlemeler ile zaman harcamaktansa bloglarınızda kolaylıkla bunu başarabilirsiniz.

Sadece ürünler hakkında olması da gerekmiyor, sosyal sorumluluk projelerinizi dahi bloglarınızda yayınlayarak müşterinize yararlı bilgiler sunabilirsiniz.

Bloglarda düzenli olarak paylaşımlarda bulunmanız gerekir ayrıca bu paylaşımların içeriği ise güncel olmalı, sürekli olarak kısır döngüde dolaşıp, benzer başlıklar altında aynı şeyleri söylüyor olmakla güncel bir blog sağlamış olmazsınız.

Aksi takdirde sürekli aynı şeyleri söylüyor olursanız, kişiler bloglarınıza ziyaret etmekten kaçınacaklardır.

Özgün ifadeler kullanarak, içerikleriniz ile birlikte siteniz ile entegre edilen bir SEO çalışmasıyla arama motorlarında blog yazılarınızı ön plana çıkarıp ulaşılabilir kılabilirsiniz.

Böylelikle e-Ticaret siteleri trafik akışında da olumlu sonuçlar yaratabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin