Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

İletişim Çağı olarak bilinen yirmi birinci yüzyılda teknolojik gelişmeler ile birlikte, yeni bir mecranın sosyal medyanın doğuşuyla ve akıllı telefonların günlük yaşamımızda önemli yere sahip olmasıyla, Sosyal Medya Uygulamalarını pek çok kullanıcı bir gün içerisinde defalarca ziyaret edip zamanının büyük bir bölümünü bu kanallarda harcamaktadır. E-Ticaret sektörünün artık sıkı bir rekabet içerisinde olmasıyla beraber, üreticiler ürün veya hizmetlerinin tanıtımı ve lanse edilmesi için kıyasıya mücadele etmektedirler. Bunun için Sosyal Medya Uygulamaları reklam ve tanıtım açısından Üreticiler için dinamik bir Pazar görevi görmektedir.

E-Ticaret Siteleri İçin Twitter Kullanımı

Doğal bir şekilde paylaşımlar yaparak siteye aktarılan, masrafsız kullanıcı trafiği E-Ticaret Siteleri için hayati bir rol oynamaktadır. Fakat Sosyal Paylaşım Sitelerinde birçok işletme reklam vermekte ve pek çoğu bunun başarısız olduğunu düşünmektedir. Bunun nedeni ise, doğru ve stratejik bir biçimde değil, düzensiz ve sürekli olmayan, sadece reklam ve tanıtım adı altında yapılan girişimlerdir.

Ele alacağımız sosyal paylaşım sitesi olan Twitter’da yapacağınız düzenli ve etkili bir biçimde yer almanız, doğrudan site trafiğine etki edecek kullanıcı sayısında artışa yol açacaktır. Ancak etkili ve stratejik bir biçimde, günlük yapacağınız paylaşımlarla bu başarıyı elde edebilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri İçin Twitter Kullanımı

Etkili bir şekilde Twitter kullanımı için, profil bilgilerinizin tam olarak girilmesi, e-Ticaret sitesi ile entegre olması için aynı kullanıcı ismini kullanmanız, sloganınızın ve ürünlerinizin kısa bilgisini paylaşmanız gerekmektedir. Ayrıca profil resminiz ve background temanızın uyumlu ve sitenizle ilişkili olmalıdır. Mutlaka hastag kullanmalısınız, bu sayede kullanıcılar ile daha kolay etkileşim halinde bulunabilirsiniz.

Twitter’a düzenli olarak girmeniz ve paylaşımlarda bulunmanız gerekmektedir. Paylaşacağınız içeriklerde, kullanıcılar ile aranızda uçurumların, samimiyetsizliğin ve güvensizliğin olmaması için, özgün ifadeler ile paylaşımlarda bulunmanızda fayda vardır. Zira kopyala, yapıştır şeklinde yapacağınız paylaşımlar ile sadece paylaşım yapmış olursunuz.

E-Ticaret Siteleri İçin Twitter Kullanımı

E-Ticaret Siteleri İçin Twitter KullanımıTwitter hesabınızın olmasının başlı başına yeterli olmayacağını, Twitter ikonu ile birlikte yapacağınız reklamlarda kullanıcı adınızın bulundurulması, size marka izlenimi yansıtacaktır. Ayrıca, kullanıcılarınızın sizi Twitter üzerinden takip etmek isteyebileceğini unutmamalısınız.

Twitter size sadece yazılı içeriğin değil, fotoğraf, ikon ve video seçeneklerini sunmaktadır ve bunları bir fırsata çevirerek, görsel reklamcılığını kullanabilirsiniz.

Twitter kullanıcılarına yönelik kampanyalar, ya da kampanyalarınızı Twitter üzerinden müşterilere duyurmak, size logaritmik bir kullanıcı sayısında artışına yol açacaktır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin