Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaretle para kazanmaya başlamadan önce kuracağınız sitede size ait bir tasarımın olmasına önem vermelisiniz. E-ticaret tasarımlarınız ile akılda kalacak, kullanıcıların, size tercih etmelerini sağlayarak sitenize tekrar gelmelerini bu yolla sağlayabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri İçin Blog Sayfası Tasarımları

 

Unutulmaması gereken konu hem fark yaratmak hem de güven vermek olacak bu şekilde de dönüşleri arttıracak aynı zamanda satışlarınızı da yapabileceksiniz.

 

E-ticaret Siteleri İçin Blog Sayfası Tasarımları

Yine sitenize kullanıcıların gelmesini sağlayacak ve kullanıcıların sitenizde daha uzun süre kalmalarına sebep olacak etkenlerden bir tanesi de bloglardır.

 

Bir kategori olarak açabileceğiniz bu blogları ayrı bir tasarım yaparak da kurmanız mümkündür.

 

Kategori olarak açarsanız oldukça basit olan bu çalışmalar ayrı olarak açacaksınız tasarım işlemleri gerektirecektir.

 

Bu tasarımlarda sitenizde yer alan renkler ve görseller kullanılmalı, karışık ve göz yorucu olmaktan kaçınılmalıdır.

 

Kullanıcıları daha çok okumaya itecek ve göz yormayan tasarımlar tercih edilmelidir. Peki blog açarken nelere dikkat edilmelidir?

Blog kurarken sık yapılan hatalardan bir tanesi ürünleri tanıtma amaçlı bu sayfaların açılıyor olmasıdır. Bu kullanıcıları itecek bir durumdur.

E-ticaret Siteleri İçin Blog Sayfası Tasarımları

E-ticaret Siteleri İçin Blog Sayfası Tasarımları

Elbette dönemsel kampanyalarınızda ya da indirimleriniz de bunları kullanıcılarınıza duyuracaksınız ancak sadece bu zamanlarda blogu kullanmak yanlış bir hareket olacaktır. Sadece bu bilgilerin yer aldığı bir blog sayfasına kim neden bakmak istesin ?

 

Blog sayfası tamamen şirketinizin olmalıdır. Şirketiniz hakkında bilgileri sunabilir, kendi içinizde, çalışma alan ve ortamlarınızdan görüntülerinizi kullanıcılarınız la paylaşabilirsiniz.

 

Bu oldukça samimi ve kullanıcıların size çeken davranışlar olacaktır. Etkinliklerinizi ya da şirket içindeki özel günlerinizi de kullanıcılarınıza yansıtabilirsiniz.

 

Bu duygusal bir bağ kurmanız açısında da faydalı olacaktır. Samimiyet sadık müşteri kitlesi yaratmanız da oldukça faydalı bir etkendir.

E-ticaret Siteleri İçin Blog Sayfası Tasarımları

Sadece önemi bulunan kampanya, indirim gibi duyuruları kullanıcılarınız la paylaşın. Sürekli aynı yazıları görmekten herkes sıkılır.

Kampanya ve indirimler zaten genel olarak sitenin ana sayfasında yer alır ancak 1 al 1 öde de kargo bedava gibi bir kampanya herkes için önemli olacaktır,

 

İçeriklerde seo uyumu için kendinizi zorlamayın yani seo yapmak için makalenizde çok sayıda anahtar kelime kullanmak ve altlarını kalınlaştırmak kullanıcıları itecektir.

 

Bunun yerine görselleriniz de ve içeriğinizde yer vereceğiniz linkler yeterli olacaktır.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin