Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası
e-ticaret mağazası tasarımı

Müşterilerin sitenize geldiklerinde nasıl hissetmelerini istersiniz?

E-ticaret mağazası tasarımının temelleri


Güven

Birisi ilk defa mağazanızı ziyaret ettiğinde, markanız, ürünlerinizin kalitesi veya müşteriyi mutlu etme taahhüdünüz hakkında hiçbir şey bilmeyebilir. Anlaşmalar göz önünde bulundurabilir, ancak gerçekten bir satın alma işlemine başlamadan önce size güvenmeleri gerekir.

Müşterilerin, sizden aldıklarında, ürünü reklamı yapıldığı gibi alacaklarını bilmeleri gerekir. Her girişimcinin web sitesinde bulunmasını tavsiye ettiğim üç temel güven göstergesi var:

İletişim bilgileri


Hiçbir şey potansiyel müşterileri, iletişim bilgileri olmadan bir web sitesinden daha fazla çıkaramaz . Bir e-posta ve mümkünse bir telefon numarası ve bir posta adresi ekleyin. Bu tür bilgiler, Hakkında sayfasıyla birlikte, potansiyel müşterilerin gerçek bir kişiden aldıklarını hissetmelerini sağlar.

Bir iade politikası

Bir iade politikası sadece insanlar onları tatmin etmiyor ürünler geri getirmek için daha kolay, aslında onlar gerekiyorsa onlar bir öğeyi geri gönderebilir güven ve güven duygusu ile müşteri telkin satışlarını artırır yapar.

Teknik sertifikalar

Müşterilerinizin bilgilerini korumak için en son güvenlik teknolojisine sahip güçlü bir ödeme hizmetine sahip olacaksınız. Güvenlik uygunluğunuzu ve kabul ettiğiniz tüm ödeme yöntemlerini göstermek için grafik veya rozet kullanabilirsiniz.

Herhangi bir müşteriniz olmadığında müşteri güvenini kazanmak çok zordur , bu nedenle e-ticaret mağazası tasarımı bu güven göstergelerini eklemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Görsel

Bunu bu şekilde düşünün – ürün fotoğrafçılığınız , ürününüzün çevrimiçi vaadini paylaşan bir elçi gibi. Müşteriniz satın almadan önce ürününüzü deneyemez, tadamaz, hissedemez veya giyemez, bu nedenle bu ürünün kendileri için doğru olup olmadığına karar vermek için görsellerinize çok güvenir.

Genel olarak, kullanımda olan ürünlerinizin yaşam tarzı fotoğraflarının yanı sıra beyaz arka planlı ürün fotoğrafları eklemenizi de önerilir.

Biçim (masaüstü ve mobil)

Dijital medya süresinin yaklaşık% 70’i mobil cihazlara harcanıyor. Ne yazık ki, birçok e-ticaret web sitesi ve platformu yalnızca masaüstünde gezinme göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Bu, çok sayıda yeni satış kaybına neden olabilir.

Mobil uyumlu e-ticaret mağazası tasarımına dayalı bir tema seçerken, işlem akışından memnun olup olmadığınızı görmek için satın alma işlemini şahsen test etmek en iyisidir. Olmazsa, müşterilerinizin de olmayacağı iyi bir şans. El arabası çekmeceleri ve takip etmesi kolay mobil navigasyon gibi unsurlar, seçiminizi sonlandırırken çok önemlidir.

navigasyon

Web sitenizin gezinmesi, müşterilerin ürünlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olmalıdır.

Mağazanızı tasarlarken izlenmesi gereken bazı kurallar aşağıda belirtilmiştir: ilk önce, navigasyonunuzda yalnızca birkaç menü başlığını kullanmaya çalışın. Bu başlıkları etiketlerken açık ve net olun; zeki olmanın zamanı değil. En üst düzey gezinme için önerdiğim başlıklar:

  • Mağaza [Ürün Kategorisi]
  • Hakkımızda
  • En çok satanlar
  • Bizimle iletişime geçin

Gezinmeyi basitleştiren üç harika menü örneği. Ziyaretçi tam olarak ne elde ettiklerini biliyor.

Temelleri uzun bir yol gidiyor

Dükkanınızı oluştururken bu dört temel tasarım öğesinin akılda tutulması önemlidir.

Güven oluşturmak. Görsel olarak çekici yap. Ziyaretçilerinizin kullandığı cihazı düşünün. Ayrıca ziyaretçiyi ürüne olabildiğince çabuk götürmek için site gezintisini basit tutun


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin