Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret Kampanya ModülüGünümüzde e-ticaret sitelerinin hedef kitlelerini çoğaltması ve potansiyel müşterilerini arttırması ek masraflara neden olmaktadır. E-ticarette yapılan reklamlar ve yeni planlamalarda ajansların fiyatlarını arttırmalarında etkili faktörler arasında yer almıştır. E-ticaret sektöründe müşteriye ulaşmak bu kadar sabırlı ve zor bir iş halini alırken siteye gelen tüketicilere yönelik satış stratejilerinin de arttırılması ve yeni bir düzen olarak müşterinin ilgisine tabi tutulmalıdır. RGS yazılım e-ticaret sistemi birbirinden farklı E-ticaret Kampanya Modülü sistemi ile site sahiplerine ve tüketicilere avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlar da kat be kat ve büyüme hacmi olarak site sahiplerine fayda sağlamaktadır. E-ticaret kullanıcıları için satışlar ve yeni siparişler bu denli mutluluk verirken tüketicilerin de bu mutluluktan kendi paylarını çıkarmaya olanaklar sağlanması gerekmektedir.

E-ticaret Kampanya Modülü Nedir?

E-ticaret Kampanya Modülü, birçok fikrin bir araya getirilerek oluşturulmuş olan farklı ve cazip tekliflerdir. Ancak bu teklifler paketler içerisinde farklı ayar ve alanlara sahip oldukları için tümünün aynı anda ürünler kullanılması mümkün olmamaktadır. Her E-ticaret Kampanya Modülü ayrı bir alana sahip olup kullanımı ve dizaynları diğer kampanyaları etkilemeyecek bir şekilde kurgulanmıştır. Bu modüllerin tümünün aynı anda kullanılabilmesi adına yapılan çalışmalar firmaların bazen aylar süren zaman dilimlerini çalabilmektedir.

Peki Bu E-ticaret Kampanya Modülü Nelerdir?

Çok al Az öde modülü;Her e-ticaret paket altyapısında yer almayan RGS Yazılım müşterilerine sunulan özelliklerinden biri de çok al az öde modülüdür. Tüketicilere bir adet almış oldukları ürün fiyatına iki katı ürün almayı ya da daha az ödemeyi içeren bir teklif sunmaktadır. Artan ürünün yanında maliyet azalacağı için tüketiciler açısından cazip bir avantaj olarak değerlendirilmektedir.

Üyel Ol İndirim Kuponu Kazan;Siteye gelen kullanıcıları üye olmasını amaçlayan modüllerden biri de üye ol indirim kuponu kazan modülüdür. Kullanıcıların siteye üye olmaları ile kendilerine iletilecek indirim kuponları ile siparişlerde indirim kullanmaya dayanmaktadır. Müşteriler bu indirim kuponunu firmanın belirttiği tarih ya da süreye göre kullanabilmekte bazen de süre sınırsız olarak müşterilere sunulmaktadır.

E-ticaret Kampanya ModülüArkadaşını Getir Hediye Çeki; E-ticaret Kampanya Modülü arasında yer alan bu özellik bir üyenin diğer bir üyeyi siteye çekmesi sağlamak için siteye getiren müşterinin e-ticaret sitesine üye olan müşterinin devamlılığına bağlı olarak verilen hediye bir sistemdir. Gönderilen hediye çekleri belli bir tutarın üzerinde akfif olabilmektedir ve firmanın tutumuna bağlı olarak süre genişletilmektedir.

Müşteri Bazlı İndirim Uygulaması; Sitenizden sürekli olarak alışveriş yapan sadık müşterileriniz için sürekli müşteri olmalarının avantajını sağlamaları adına ürünlerde o müşterileriniz için her zaman geçerli indirim tutarı ya da oranı belirleyebilirsiniz. Bunun için üyeliklerden özel bir grup oluşturarak o müşterilerinize indirimli fiyatlar uygulayabilirsiniz. Bu müşteri kitlenizin siteye gelişini sağlamak için ek masraf yapmadığınızı göz önüne alarak müşterilerinize bu avantajı sağlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Ürünler Modülü; Sitenizden bir ürün alımı yapmaya karar vermiş müşterilerinize ikinci bir ürünü aynı anda satabilmek için kullanılan bir kampanya türüdür. Müşteriye alım yapmaya itmesi açısından iki ürünün bir alımı aşamasında ikinci ürün fiyatında minik indirimler yapılmasına bağlı olarak sağlanan satışlardır. Ürün detayında alt kısma inildiğinde yer alan bu ürünlerin ikili alımlarda ki fiyatları da müşterilere gösterilebilmektedir. Müşterileriniz sepet aşamalarında ürünlerini eklemiş olduktan sonra birini sepetten çıkardıklarında kampanya aktif olmaktan çıkmakta ürün fiyatları ilk hallerine dönmektedir. E-ticaret kullanıcıları ve tüketiciler için yine avantajlı bir modüldür. RGS Yazılım e-ticaret paketlerinde daha bir çok gelişmiş kampanya modülleri sizleri beklemektedir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin