Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak

E-mail marketing çalışması sitenize üye olan kullanıcılarınıza toplu bir şekilde mail gönderimi yapabilirsiniz. Kampanya ve indirime girmiş ya da girecek olan ürünleriniz ile birlikte özel olarak hazırlamış olduğunuz haber bültenlerinizi mail marketing çalışmasıyla tüm kullanıcılarınıza gönderme ayrıcalığınız bulunmaktadır.

 

Peki E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak Nasıl Olacaktır ?

E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak

E-mail marketing hizmetini en etkili şekilde nasıl kullanabileceğiniz anlatmaya başlamadan önce sahip olduğunuz e-ticaret altyapısında e-mail marketing hizmetini kullanabiliyor olmanız gerekmektedir. RGS Yazılım e-ticaret paketlerinde bu özellik mevcuttur.

 

Yani yönetim paneliniz üzerinden toplu mail gönderimi yapabilmeniz gerekmektedir. RGS Yazılım e-ticaret paketlerini kullanarak her ay düzenli olarak müşterilerinize e-mail marketing çalışmaları yapabilirsiniz.

 

E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak

Toplu Mail Gönderimindeki Önemli Noktalar

 

E-mail marketing çalışmasını kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri kısa açıklamamız gerekirse; kısa ve net olmanız, gönderilen mailin başlığına dikkat ederek oluşturmanız, kullanıcı isteklerini göz önününde bulundurmanızdır. Özellikle e-mail marketing çalışmalarında yapılan bilgilendirmeler üzerinden indirim ve kampanya yoluyla gelen kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple bültenlerinizi hazırlarken indirim ve kampanyalarınızı da eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

 

E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak

İndirim Kuponları Bültenlere Eklenmeli

 

İndirim kuponları her zaman için müşterilerde ilgi ve merak uyandırmaktadır. E-ticaret sitenizde tüketiciler ve müşterileriniz tarafından beğenilmiş ancak satın alınamamış olan ürünlerinize hitap eden indirim çekleri tanımlamanız, daha önce kullanıcılarınız tarafından beğenilmiş olan bu ürünlerin satın alınmasında büyük bir kolaylık oluşturmaktadır. E-ticaret sitenize giriş yaparak üye olan ancak ürün satın almayan kullanıcıların belirlenmesi ve onlara beğenmiş ya da onların beğenebileceği ürünler ile ilgili göndereceğiz toplu mailler hem müşterilerinizin ilgisini çekecek hem de müşteri dönüşüm oranlarınızı büyük ölçüde arttıracaktır.

 

E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak

Müşterilerin Alışveriş Zamanlarına Dikkat

 

Sitenize üye olarak alışveriş yapan müşterilerinizin ne zaman ürün aldığına dair topladığınız verileriniz oldukça büyük bir önem ifade etmektedir. Her sektörde bazı ürünlerin belirli zaman periyotlarında alınması gerekmektedir. Bu periyotları takip ederek, tam zamanında gönderimlerin yapılması, ürün değişikliği ya da ürün yenilemesi yapacak olan müşterilerinizin size tekrar ulaşması sağlanmalıdır. Bunlara örnek olarak kullanıcıların giyim sektöründe yazlık veya kışlık ürünlerini alma zamanları örnek gösterebilir, müşterilerinizin alım stratejilerine yönelik doğru zamanlarda toplu mail gönderimleri yapabilirsiniz.

 

E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak

 

Özel Günlere Dikkat Edin

 

E-ticaret siteleri üzerinden en fazla alışveriş yapılan zamanlar Yeni yıl, babalar günü, anneler günü, sevgililer günü, bayram öncesi, yıl dönümleri gibi özel günlerdir. Bu günlerden 2 hafta öncesinde toplu mail gönderimlerinize ağırlık vermeniz siteniz açısından oldukça faydalı bir hareket olacaktır. Özel günlere özel indirim ve kampanyalarınızla müşterilerinizin dikkatlerini çekebilir, sitenize gelen kullanıcı sayısının ve buna paralel olarak satışlarınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

 

E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak

 

Sosyal Medyanın Önemi

 

Başta Facebook, Twitter, Google Plus ve Instagram başta olmak üzere sosyal medya siteleri kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanılan ve milyonlarca kişinin giriş yaptığı sitelerdir. Bu siteler dijital pazarlama yapabilmeniz için sizlere olanak sağlayan en önemli kanallar arasında yer almaktadır. E-ticaret sitenize özel olarak açacağınız sosyal medya sayfaları için etkili çalışmalar yapmanız hem ürün satışlarınıza hem de arama motoru optimizasyonuna yani arama motorlarından gelecek kullanıcı sayısı çalışmalarınızı etkileyecektir. Toplu mail gönderimi yaparak sayfa tanıtımları yapmanız, sayfanızı beğenen ve arkadaş çevresine sayfanızı tanıtanlara özel indirimler sunacağınız satış arttırıcı faktörler arasında yer almaktadır.

 

Örnekle açıklayacak olursak; Bir Facebook sayfanız var. Müşterilerinize toplu mail gönderimi yaparak sayfanızı beğenenlere özel indirimler uygulanacağı ve aynı zamanda sayfanıza arkadaşlarını davet edenlere özel puan ve TL aktarımı yapacağınızı anlatmanız daha çok kitleye daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak etkili bir çalışmadır.

 

E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Siz de E-mail Marketing İle Müşteri Dönüşümlerini Arttırmak konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı bildirerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin