Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Düşük bütçeyle başarı ile büyük hayaller peşinde koşan her kişinin başarılıyla sonuçlanan hayali olmamaktadır ancak yine de şans peşini bırakmayarak hayaline kavuşanların sayısı da oldukça çoktur.

Hayallerinizi Gerçekleştirin Düşük Bütçeyle Başarılı Olun

Hayallerinizi Gerçekleştirin Düşük Bütçeyle Başarılı OlunDüşük bütçeyle başarı elde etmek isteyenlerin, kimileri bu yolda en etkili neden olan maliyet konusuna takılırken gerçek girişimci düşük maliyetler ile de başarılı olabileceğinin bilincindedir. Hayallerin peşinden koşmak için her zaman büyük bir sermayeniz olmasa da minimum maliyetlerle girişiminizi taçlandırmanız ve başarıya ulaşmanız mümkündür.

Hayallerinizi Gerçekleştirin Düşük Bütçeyle Başarılı Olun;

  • Maliyet; Yeni bir maceraya atılırken heyecanlı olmanız oldukça normaldir. En başta düşüncelerinizi gerçekleştirmek adına net karar vermeniz gereklidir. İşinize devam ederek uzun zaman boyunca biriktirmiş olduğunuz bütçeyi kullanarak mı yoksa işinizden ayrılarak birikimlerinizi arttırma yoluna mı giderek girişiminizi gerçekleştireceksiniz en başta bunu netleştirmeniz gerekmektedir.
  • Deneyim; Her alan da bilgi sahibi olmak avantajlar yaratsa da e-ticaret ya da geleneksel ticaret fark etmeksizin girişimcilerin dillerinden düşürmedikleri konu bildikleri işi yaptıkları yönündedir. Bilmediğiniz bir alan da hem maliyet hem de zaman kayıpları meydana geleceğine bildiğiniz alanlara yönelmek sizi maksimum maliyet ve zamandan kurtarmaktadır. Bunun yanı sıra bildiğiniz bir konu üzerine yoğunlaşmak yolunuzu daha iyi görmenize yardımcı olacaktır.Hayallerinizi Gerçekleştirin Düşük Bütçeyle Başarılı Olun
  • İş Modeli; Kurduğunuz hayalleri ve kafanızda kurduğunu bütçeyi az da olsa toparladınız ancak hala eksik olan birkaç nokta var. Tüm gerek duyduklarınız ve amaçlarınıza ilişkin bir plan yapmanız gerekmektedir. Ne için ne kadar ödeme yapacağınız hakkında erkenden bilgi sahibi olmanız önünüzü görmenize ya
    yardımcı olacaktır.
  • Maliyetlerin Aşamalandırılması; İş planınız hazır. Artık hangi harcamaların sizin için gereksiz olduğunun farkına varmanız gerekiyor. En başta gerekli harcamaları ilk sıralara alırken gerekli olmayacak harcamalardan uzak durmanız gereklidir. İlk etapta girişimin heyecanına kapılarak gereksiz harcamalar yapmanız muhtemel olsa da asıl hedefiniz işinizi gerçekleştirmek olmalıdır.
  • Risk; Minimum sermaye çok da olumsuz bir durum değildir asıl borçlanmak uzun zaman da olumsuz etkiler meydana getirmektedir. Borçlanmak her durum için olumsuz bir faktördür. Ünlü bir girişimcinin dediğine göre bir girişim yaparken % 80’ i sermaye, % 20 lik kısmı borçtan meydana gelmelidir.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin