Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

Boğaziçi Üniversitesi zaten başlı başına bir girişimcilik merkeziydi. Girişimcilik başarısında sınır tanımıyordu. Boğaziçi Üniversitesi

Üniversite

 

Türkiye’nin en köklü üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştı.

Boğaziçi Üniversitesi girişimcilik te bir adım daha atıp girişimcileri bir araya getirdi ve de faaliyetlerine başladı.

 

 

26 Mayıs 2016 da tüm iş adamları ve girişimciler toplandı ve bu etkinlikte Boğaziçi Üniversitesi faaliyetine başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi

Bu çok önemli merkezin yöneticileri Prof. Dr. Stefan Koch ve Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören oldu. Prof. Dr. Stefan Koch İktisadi ve İdari Birimler Bölüm başkanı olmak durumundaydı ancak artık bu önemli merkezin yöneticiliği görevini ele aldı. Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören ise Uluslar Arası Ticaret Bölümü Üyesi idi.

 

Bu etkinlikte Yemeksepeti.com adlı sitenin kurucusu Nevzat Aydın , evebirilazım.com adlı sitenin kurucusu Veysel Berk ve Chapputz adlı geri dönüşüm markasını bulan üniversite öğrencisi Yasin Sert gibi önemli isimler de katıldı.

 

Nevzat Aydın bu merkeze maddi ve de manevi yönden destekler vereceğini dile getirmesi ile beraber herkes heyecanlandı.  Bu kurumun açılışında Prof. Dr. Stefan Koch bir konuşma yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi

Bu konuşmasın da amaçlarının girişimciliği aktive ederek bu kaynakları farkındalık ve de eğitme yolları ile geliştirmek istediklerini belirtti.

 

Prof. Dr. Stefan Koch, Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi’ nin eko ya değer katmak adına gerekli olan kaynaklar arasında köprüler kurmakta olan bir platform yaratmak istediğini dile getirdi.

Bu konuşmada amaçlarının öğrencileri ve de istekli ve de girişimci olan herkesi girişimcilik dünyasına hazırlamak olduğunu belirtti. Eğitim i araştırma , destek ve de buna benzeyen bir sürü konuda çok fazla inisiyatifte  bulunmak çok önemli ve de gerekli.

 

Bu eğitim kesinlikle ve de kesinlikle yeni girişimci olan ve de girişimcilikte başarılı iyi olan herkesin alması gerekmekte.

 

Ancak bu o kadar da kolay olmuyor. Bu eğitimi almak isteyen herkesin bu eğitimin basıl olduğu hakkında çalışmalar yürütmesi gerekiyor.

 

Bu nedenle Prof. Dr. Stefan Koch yalnızca bu eğitim verilmesi hakkında değil biz Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi olarak tüm eko sisteminde öncü olmak istediğini belirtti.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin