Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Anneler Gününde E-ticaret Satışlarınızı ArttırmaAnneler Gününde E-ticaret Satışlarınızı Arttırma

Belirli gün ve haftalar e-ticaret sektörü için kimi zaman aylık ciroları bir günde 2’ye katlamak anlamına gelir. Her sene Mayıs ayının 2. Pazar günü kutladığımız Anneler Günü’de bunlardan birisidir.

 

Anneler Günü’ne birkaç gün kaldı. Bu zaman zarfı içerisinde firmalar hem potansiyel müşteri kitlesini arttırmak hem de sepet ortalamasını arttırabilmek için bir takım çalışmalar yapılmalıdır.

 

Bugünkü yazımızda anneler gününde satışlarınızı arttırmanız için yapabileceğiniz çalışmaları sizlerle paylaşacağız.

 

Anneler Günün’de  kullanıcılar annelerinden hariç birçok kişiye hediye alıyorlar. Bunlar;

  • Anneler
  • Büyükanneler
  • Kız kardeşler
  • Kızlar
  • Diğer akraba ve arkadaşlarına hediye alabilmektedirler.

Anneler Gününde E-ticaret Satışlarınızı Arttırma

Birkaç gün sonra hayatımızda yeri ve değeri en büyük olan kadınların yani annelerimizin gününü kutluyor olacağız. Annelerimize kendilerini bu özel ve güzel günde bir kez daha özel ve değerli olduğunu hissettirmek ve hediyeler ile mutluluklarını taçlandırabilmek hepimiz için çok büyük önem taşımaktadır.

 

Peki Anneler Günü’ne nasıl hazırlanmalı, e-ticaret sitenizde ne gibi değişikler yapmalısınız?

 

Anneler Günü’ne Özel Tasarımlar

Özel günler kendi içinde elbette özeldir. Fakat annelerimizin yeri çok ayrıdır. Bundan dolayı Anneler Günü’ne hem firma sahibi hem de kullanıcı olarak farklı ve çok daha fazla özen gösterdiğimiz bir gerçek.

 

Firma sahibi olarak sizlerde kendinizi Anneler Günü hediyesi arayan bir tüketici yerine koymalı ve ziyaret ettiğiniz bir web sitesinden bu özel gün için görmek istediğiniz renk ve tasarımları hayal etmeli, özellikle de Anneler Günü için tercih edilebilecek ürünleri ön plana çıkarabileceğiniz bir tasarım gerçekleştirmelisiniz.

 

Bunun yanı sıra logonuzda da Anneler Günü için ufak tefek değişimler yapabilirsiniz. Mesela Anneler Gününü temsil eden ren ve çizimleri Anneler Günü’ne kadar belirli bir zaman içerisinde bu logoyu kullanabilirsiniz.

 

Landing Page

Web siteniz üzerinde bu güne özel bir landing page hazırlayabilirsiniz.

 

Landing page sayfası üzerinde Anneler Günü’ne özel olarak alınabilecek hediyeleri listeleyebilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz.

 

Böylece hediye konusunda karar veremeyenler için landing page sayfası üzerinde çeşitli hediyeleri gösterebilirsiniz.

 

Anneler Gününde E-ticaret Satışlarınızı Arttırma

Ücretsiz Kargo

Genelde kargo ücretleri online alım ve mağazadan almak arasında bir fark oluşturmaktadır. Bundan dolayı böyle özel günlerde ücretsiz kargo teklifleri online satışlarınızı arttırabilecek oldukça güçlü bir stratejidir.

 

Bunun yanı sıra kişisel mesajlar, özel hediye paketleri ve ambalajlar sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirebilecek hizmet avantajları arasında yer almaktadır.

 

Anneler gününe Özel Sosyal Medya Yarışmaları

Anneler Gününe özel olarak bir hashtag ile sosyal medya platformları üzerinden yarışmalar düzenleyebilirsiniz.  Sosyal medya platformları  instagram vb. üzerinden düzenlenen bu tarz yarışmalar hem yeni müşterilere ulaşmanızı sağlar hem de marka ile olan etkileşimlerini arttırır.

 

Küçük Sürprizler

E-ticaret sektöründe müşteri memnuniyetine önem vermeniz, sadık müşteriler kazanmanızın anahtarıdır. Elbette bunu sağlamanın birçok çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

 

Anneler Günü gibi özel günlerde tarih yaklaşmadan önce verilen siparişleri tüketicilere iletirken paket içerisine, alternatif küçük bir hediye, indirim ya da hediye çeki ekleyebilirsiniz. Böylece kullanıcılarınızı mutlu edebilirsiniz.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin